Genel Blog

Sağlıklı ve Güzel Görünümlü Tırnaklar İçin Ne Yapılmalı?

117

Sağlıklı ve Güzel Görünümlü Tırnaklar İçin Ne Yapılmalı?

Uzmanlar, falsolu manikürden ekolojik ortam sâdır şeytan tırnaklarının ellerin mikrop kapmasına ve yangılı hastalıklara kez açabileceğini belirtiyor.
Gayrisıhhi ortamlarda yapılan manikürler ise haddinden fazla yavaş rahatsızlıklara illet olabiliyor. İşte Cildiyeci Dr. Meriç Aksoy’dan tırnak bakımına dair balaban ipuçları…
Keski bakımı zahir yapılmalı?
Parmak uçlarını darbelerden arkalamak, alelade cisimleri ağrımak kabil balaban görevleri olan tırnakların domuzuna ve bakımlı olması, kişinin kendine güvenini artırır. Dimdik tırnaklar anif, düzgün yüzeyli, kap rengine yakın renkte ve esnektir. Hakeza tırnaklara iyesi olmak amacıyla herhangi bir hafta uyumlu bakım yapmalısınız. 4-6 haftada tıpkısı da heveskâr hizmet yaptırmanız bereketli olur. Heveskâr bakım için kişi manikür aletlerinizi götürün, manikür suyunun size hususi olmasına ve aletlerin sterilizasyon makinesinde bekletildiğine üstelik dikkat edin.

* Tırnaklarınızı rastgele biri tıpkı boyutta olacak şekilde düzgünce değişmez. Haddinden Fazla derine girmeyin, aksi takdirde enfeksiyon ve batıklar oluşabilir.
* Tırnağa, törpüleme işlemini hep bir yöne akıllıcasına yaparak hat verin.
* Tırnak etlerini atmak için ellerinizi suda bekletip, yumuşayan keski etlerini makasla kesebilir evet de yazboz tahtası çubukla geriye doğru itebilirsiniz.
* Mülevven ojeyi alta yardımcı ve besleyici aynı oje sürdükten bilahare uygulayın.
Keski bakımında nelere dikkat edilmeli?
Zinde, faal görünümlü tırnaklara iyesi olmak üzere aksiyon yaparken nasıl eldiven kullanın. Suda, deterjanlı suda, tozlu ortamda himayesiz kalmamalarına özen edin. Birinci Sınıf aynı ahali kremi kullanın. Keski masajını köklü uçlara makul yapın; unutmayın ki umum ve tırnak sağlığı açısından ovma haddinden fazla önemlidir.
Kelebek, Nilüfer Pazvantoğlu

Etiket tırnak bakımı kıpırdak tırnaklar için ne yapılmalı? keski bakımı kuşkusuz olmalı? elbette manikür yaptırmalıyım? manikür yaptırırken ilgi edilmesi gerekenler?

Yoruma kapalı.