Genel Blog

Şarkıcı Doğuş, Bilal Sonses’e 5 kuruşluk tazminat davası açtı

20

Şarkıcı Doğuş, Bilal Sonses'e 5 kuruşluk tazminat davası açtı

Şarkıcı Doğuş’un avukatı Eda Salman göre İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne sunulan dava dilekçesinde, “Bilal Sonses’in ‘Elin Olamam’ isimli eserinin antre ve final kısmıyla, müvekkilime ait ‘Bunun Adına Yürek Derler’ isimli eserin giriş ve final kısmının birebir olarak kullanıldığı ve eserlerin kalan kısımlarının da aynı olduğunu Doğuş’un menajeri kadar tespit edilmiştir. Dava konusu eserin benim müvekkilime ait olduğu yedi kişiden oluşan Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) tarafından onaylanmıştır” ifadeleri yer aldı.

Dilekçede davacı ve davalı tarafların konu ile ilgili uzlaşma müzakereleri yürüttüklerini ama uzlaşmanın sağlanamadığı da aktarıldı.

Dilekçede “Sanık Bilal Sonses tartışma süreci biter bitmez ‘Elin Olamam’ isimli eseri kendisine ait Youtube hesabında gizlemiştir. Müvekkilim kendisinden izinsiz bir şekilde eserinin değiştirilmesi sebebiyle büyük endişe yaşamıştır. Bu şekilde emeklerinin boş yere gittiğini düşünerek manevi hasar görmüştür. Bu yüzden 5 kuruşluk manevi tazminat istek ediyoruz” denildi.

Doğuş’un avukatı Eda Salman, dilekçede mahkemeden eserin dava baştan başa her türlü yayın yapan mecralarda yasaklanmasını ve önlem kararı verilmesini istedi. Keza mahkemenin vereceği kararın sanık Bilal Sonses tarafından Türkiye’nin en yüksek tirajlı üç gazetesinde yayınlanmasını talep etti.

Bir önceki yazımız olan Aşkın Tarifi dizisinde Kadir Doğulu'nun partneri Serra Arıtürk oldu başlıklı makalemizde a?k?n tarifi dizisi, aşkın tarifi ve kadir do?ulu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.