Genel Blog

Savaşçı dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Savaşçı oyuncu kadrosu

32

Savaşçı dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Savaşçı oyuncu kadrosu

Yönetmenliğini Osman Taşçı ve Eray Koçak’ın, senaryosunu Süleyman Çobanoğlu’nun kaleme aldığı Türk yapımı askerî ve dram türündeki televizyon dizisidir. Savaşçı düzgün hikayesiyle izleyici kadar merak ediliyor. Peki ama Savaşçı dizisinin oyuncuları kim?

Savaşçı Oyuncu Kadrosu

Savaşçı dizisi oyuncuları kimdir? sorusu sıklıkla araştırılıyor. Savaşçı oyuncu kadrosundaki isimler haberimizde.

Savaşçı Dizisi Hikayesi ve Oyuncuları

Savaşçı dizisinin oyuncu kadrosunda; Sarp Levendoğlu, Murat Serezli, Tamer Karadağlı, Ekin Mert Daymaz, Erkan Meriç, Anil Tetik, Ali Tarık Fındık, Serkan Kuru, Serenay Aktaş, Serhat Nalbantoğlu, Ediz Hun, Alp Öyken, Zerrin Sümer yer alıyor.  

Savaşçı Yüzbaşı Haydar Bozkurt kimdir?

34 Yaşında. Mersin Mut’lu. Jandarma Özel Harekat mensubu. Ömrü sınır ötesi operasyonlarında, en belalı çatışmalarda geçmiş. Disiplin sorunu olan, serbest ruhlu bir subay. Pek çok defa soruşturma geçirmiş, başına buyruk davranmış. Ancak komuta kademesi, onun yetenekleri ve kahramanlıkları dolayısıyla kendisini gözden çıkartamamış.

Buna karşın, Antep’le Ardahan arasında kalan bölgede sık sık tayini çıkıyor. Kimseyle anlaşamadığı için, üstlerinin ilk yollamaya çalıştığı birey O. Bitmek bilmez taşınmaları, tekrar tekrar kent ve ilçe değiştirmesi sebebiyle, ordu içinde “Yörük Haydar” lakabıyla biliniyor.

Karısı Gökçen, 32 yaşlarında bir hemşire. Kocasının peşinden, yılmadan dolaşıyor. Haydar’ın gidip aylarca gelmemesine de, başına açtığı belalara da alışkın. Hepsine katlanıyor, kocasını seviyor.

Bayram, Haydar üsteğmen iken bölük astsubaylığını yapmış, Kopuz Albay’la bir dönem hudut ötesinde çalışmış. Kağan’ın ise ismini duymuş. cesur, çok becerikli, adanmış bir subay.

Savaşçı Albay Halil İbrahim Kopuz kimdir?

Dirayetli, yiğit bir komutan. Bizim timimiz, onun komutası aşağıda. Karısının 90’ların sonunda teröristlerce öldürülmesinden daha sonra, Kopuz için askerlik ve çaba haricen, hayatında hiçbir şey kalmamıştır. Oysa bu uğraş, onun için kör bir intikam ve nefret edilen şey mücadelesi değil.

Savaşçı Albay Oktay Göktürk kimdir?

Kara Harp Okulu’nu bitirmiş, gözü pek, zeki, istikrarlı, cesur, vatansever bir subay. Genelde ihtiyatlı bir kişilik olsa da söz konusu vatan olduğunda her türlü çılgınlığı yapabilecek değin da cesur. Göktürk Albay evli, 14 yaşında bir kızı var, eşi ev kadını. Kuleli’de öğrenciyken Albay İbrahim Kopuz’la birlikte Turan Ordusu’nu bir gün kuracaklarının hayallerini kurmuşlar. Şu an ise Türkiye’de oluşturulan Turan Ordusu’nun Orta Asya ayağının koordinasyon görevini ve bu konuyla ilgili askeri istihbarat işlerini yürütüyor.

Bir önceki yazımız olan Savaşçı nerede çekiliyor? Savaşçı çekim yeri neresi? başlıklı makalemizde " name=, savaşçı ve savaşçı nerede çekildi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.