Genel Blog

Sebzelerin En Faydalı Olanları

143

Sebzelerin En Faydalı Olanları

Doktorlara bakarak sapık kadar göveri ve semere tüketmemiz gerekiyor. Tığ size sunu yararlılarını söyleyelim dahi, işiniz kolaylaşsın!
Etibba, gazeteler, televizyonlar, sürekli zihayat besinlerle beslenin, sebze, yemiş yiyin diyerek kulağımızın dibinde bangır bangır bağırıyorlar, feyat ediyorlar. Eh tığ birlikte kalın kafalı insanlar değiliz. Amerikalılar ardı sıra ‘Hurra!’ diye, zinde hayata akıllıca yelken açıyor, dinç meyve ve sebzelerden nasipleniyorlar. Yiyoruz, yiyoruz üstelik, bu yediklerimizin hangisi sıradan bizi tıka basa vitamin ve mineralle dolduran ve kıtipiyoz atom karıncalar olmamızı sağlayıcı besinler acaba?
Aşağıdaki genişlik yarayışlı göveri ve meyveler listesi, içerdikleri tel, beta-karoten, fitokemikal (bitkilerde kâin ve hastalıklarla savaşçı doğal kimyasallar), vitamin ve minerallere bakarak hazırlanmıştır.

İşte Size Yer Müfit 5 Sebze Ispanak: İçinde sanıldığından daha bir iki demir olduğu üzere işe yaramaz olduğunu zannediyorsanız, yanılıyorsunuz. Ispanak, varlıklı aynı beta-karoten kaynağıdır. Tıpkısı zamanda, C vitamini, folat, çıpa, potasyum ve kalsiyum içerir.
Tatlı patates: Bolca potasyum içerir. Ayrıca C vitamini, beta-karoten ve tel birlikte içerikleri arasındadır.
Lahana: Beta-karoten, C vitamini, folat, kalsiyum ve tel içerir.
Havuç: Eli Nimetli miktarda beta-karoten ve lif içerir.
Kırmızı dolmalık biber: Tekmil aynı C vitamini kaynağı olan tatlı al biberde bire bir zamanda beta-karoten ve tel üstelik vardır.

Kimlik sebzelerde ne vitaminler bulunur? hastalık göveri tüketmeliyiz? arz yarayışlı göveri hangisi? ne sebzeler daha müfit doktorların tavsiyeleri lifli sebzeler saf kimyasallar nelerdir? dolmalık al biberin faydaları ıspanağın faydası nedir? patetesin faydaları havucun faydaları nelerdir?

Yoruma kapalı.