Genel Blog

Secunia PSI

17

Secunia PSI

Secunia PSI programı, bilgisayarlarının güvenliğine önem veren kullanıcıların ve kurumların sahip olmaları gereken uygulamalar arasında yer alıyor ve yüklü olan tüm programların yoksa sürücülerin her daim en güncel durumda olduklarından belirlenmiş olmanıza muavin oluyor. Bedava olarak sunulan ve çok kolay bir arayüzle birlikte gelen program, bu basitliğine rağmen oldukça iyi çalışan fonksiyonlara sahip diyebilirim.

Programı kullanırken bir sistem taraması gerçekleştirdiğinizde, yüklü olan tüm programlarınız gözden geçiriliyor ve Secunia sunucularındaki verilerle karşılaştırılarak aktüel olup olmadıkları belirleniyor. Güncelliği kalmamış programlarınızı doğruca Secunia PSI içerisinden güncelleyebiliyor ve böylece potansiyel emniyet açıkları yahut performans sorunlarına aleyhinde önleminizi böylece de süre kaybetmeden alabiliyorsunuz.

Bu tarama işlemlerini her defasında manuel olarak yapabileceğiniz gibi, otomatik tarama emirleri vererek düzenli bir şekilde sisteminizin aktüel tutulmasını da sağlamanız olası. Dolayısıyla hem yazılım güncelliğine kendi el atmak isteyen kullanıcılar hem de otomasyonu sevenler uygulamada kendilerine uygun seçenekleri bulacaklardır.

Programların yanında sürücü taraması da yapabilmesi doğru ekran kartı sürücüleri gibi performansa büyük etkisi olan sürücüleri de saptayan Secunia PSI, oyunseverlerin de gözdelerinden bir tanesine olmayı başaracaktır.

PC güvenliği ve güncelliğinden muhakkak almak isteyenlerin denemeden geçmemeleri gereken uygulamalardan birisi olduğunu söyleyebilirim.

Bir önceki yazımız olan VPN Proxy Master başlıklı makalemizde indir vpn proxy master, indir vpn proxy master ücretsiz ve vpn proxy master hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.