Genel Blog

Şef Akademi jürileri belli oldu! Ali Ronay kimdir? Ali Ronay kaç yaşında? Ali Ronay nereli?

0 73

Şef Akademi jürileri belli oldu! Ali Ronay kimdir? Ali Ronay kaç yaşında? Ali Ronay nereli?

Şef Yüksekokul Jüri üyeleri merak ediliyor. Şef Yüksekokul jürisine Ali Ronay da dahil oldu. Yüzlerce başvuru arasından “Şef Yüksekokul” finalisti olan on beş yarışan, Türkiye ’nin ünlü şefleri Arda Türkmen, Ali Ronay ve eşsiz yemek kültürüyle gurme ve yolcu Ayhan Sicimoğlu aleyhinde yemek yemek konusundaki kabiliyetlerini sergilerken, ayrıca bireysel hem de ekip olarak birbirleriyle kıyasıya rekabette olacaklar. Peki lakin Ali Ronay kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ali Ronay kimdir? 

Gastronomi alanında; 19 yıllık ayrıca yurt dışı ayrıca de yurt içi deneyimine sahip Ronay, 27 yaşında baş aşçı olan ve Anadolu Türk Mutfağı ’nı dünyaya takdim etmek için 10 yıldır Anadolu Mutfak Kültürleri üstünde araştırmalar yapmıştır. Yerel tatlara kattığı yeni yorumlarla, Swissôtel mutfağına kendi imzasını atmıştır.
Yenilikçi tarzını geleneksel tatlarla buluşturarak modern ile klasiği bir araya getiren Ronay, Swissôtel ’in köklü ve lezzetli mutfağını daha da zenginleştirmektedir.
Gençlere olan inancını da her defasında dile getiren deneyimli şef, mutfağına gelen her öğrencinin kendisinden ve ekibinden bir şeyler öğrenmesini ve gittikleri yerlerde bunu yaymalarını sağlamayı da hedeflemektedir.
Yeni cins mutfağın alaka çeken isimlerinden Ali Ronay, Gazi Üniversitesi & Amerikan AHMA ve Paul Bocuse Enstitüsü ’nden mezun olmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.