Genel Blog

Sefirin Kızı dizisi oyuncuları ve en güncel karakterleri açıklandı! İşte Sefirin Kızı oyuncu kadrosu

45

Sefirin Kızı dizisi oyuncuları ve en güncel karakterleri açıklandı! İşte Sefirin Kızı oyuncu kadrosu

STAR TV’nin sevilen dizisinin konusunda ”Sonunda kız oğlana kaçar fakat bütün kavuştukları gece Nare birdenbire ortadan kaybolur. bir daha onu gören olmaz. Kimi der denize düştü öldü, kimi der sefir kızı ya Avrupa’ya kaçtı. Bir aşık da onlara türkü yakar, der fakat sefirin kızı alaca kuş oldu uçtu. Bu Nedenle Nare ve Sancar’ın mutsuz hikayesi bir destana dönüşür. Bir nikah gecesinde ortadan kaybolan sefirin kızı, bütün dokuz yıl daha sonra, diğer bir düğün gecesinde ortaya çıkıverir. Dahası bu nikah, Sancar’ın düğünüdür ve ona kızını getirmiştir. ” ifadeleri yer almaktadır. Sefirin Kızı düzgün hikayesiyle izleyici kadar merak ediliyor. Peki ama Sefirin Kızı dizisinin oyuncuları kim?

Peki fakat Sefirin Kızı dizisinin oyuncuları kim?

Sefirin Kızı dizisi oyuncuları kimdir? sorusu sıklıkla araştırılıyor. İşte Sefirin Kızı oyuncu kadrosu

Sefirin Kızı Dizisi Hikayesi ve Oyuncuları

Senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Sedef Çay Erdem’in kaleme aldığı Sefirin Kızı’nın yönetmenliğini Emre Kabakuşak üstleniyor. Sefirin Kızı dizisinde Engin Akyürek, Neslihan Atagül Doğulu, Uraz Kaygılaroğlu, Doğukan Polat, Hivda Zizan Alp, Istek Çakar Yalçınkaya, Erhan Alpay, Erdal Küçükkömürcü, Gonca Cilasun, Tülin Yazkan, Esra Kızıldoğan, Cemre Öktem, Beren Gençalp, Edip Tepeli oynuyor.

Sefirin Kızı Sancar Efeoğlu (Engin Akyürek) kimdir?

Engin Akyürek, 12 Ekim 1981 tarihinde Ankara’ da doğmuştur. Aslen Erzincan – Tercanlıdır. Babası memur, annesi ise ev hanımıdır. Engin Akyürek’in kendisinden ufak üstelik erkek kardeşi var. Çocukluk dönemlerinde futbol oynayan Engin Akyürek’in hayalinde futbolcu edinmek varmış. Engin Akyürek, fanatik Beşiktaş taraftarıdır. Liseyi okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Bölümününden mezun olmuştur. Engin Akyürek, üniversite yıllarında tiyatro ile ilgilenip, çoğu oyunda rol almıştır. 2004 yılında”Türkiye’nin Yıldızları” yarışmasına katılan Engin Akyürek, yarışmada birinci olup sanat dünyasına adım atmıştır. Bu müsabaka, hayatının dönüm noktası olmuş ve oyunculuk camiasına girmesine etken olmuştur. Yarışma sonrası kendisine dizi teklifleri geldi. “Yabancı Damat” adlı dizide Kadir rolünü üstlenerek birincil oyunculuk deneyimini kazanmış oldu. Üstün başarısı ve yakışıklılığıyla kendisine hayran kitlesi oluşturdu. En büyük çıkışı Fatmagül’ün Suç Ne? adlı dizisindeki Kerem rolüyle yaptı.

Sefirin Kızı Nare kaç yaşında? (Neslihan Atagül Doğulu) kimdir?

Bir büyükelçinin kızı. İzlanda’da doğmuş; Norveç’te, Japonya’da, Hindistan’da büyümüş, sekiz dil haberdar olan bir dünya vatandaşı. Defalarca Sancar’a sevdalı, her zaman onun tarafından kovuluşunun acısını taşıdı, kalbinde hep sevdiği adamın sahip çıkmadığı narin peri kızını sakladı.Sancar’dan daha sonra evladına tutundu, onun için yaşadı. Acılarını yüreğine gömüp o narin peri kızından bir amazon yarattı. Nare bir savaşçı; çok kararlı, çok zeki, aklına koyduğunu yapan, düşey bir kadın.Neslihan Atagül 20 Ağustos 1992’de İstanbul’da dünyaya geldi. Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümünde okuyan Neslihan Atagül, 2006 yılında Yaprak Dökümü dizisiyle oyunculuk kariyerine birincil adımını attı. 2006 yılında ilk uzun metrajlı filmi olan ‘İlk Aşk’ da Vahide Gördüm, Çetin Tekindor ile birlikte oynadı. Bu filmdeki rolü ile Altın Koza Film Festivalinde Umut Veren Genç Bayan Oyuncu Ödülünü aldı. 2011 yılında “Yaşam Devam Ediyor” dizisi ile oyunculuğa devam etti. 2012 yılında Yeşim Ustaoğlu’nun yazıp yönettiği, başrollerini Özcan Deniz ile paylaştığı “Araf”filmiyle, 45. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri Cahide Sonku En İyi Bayan Oyuncu Ödülü , 25. Tokyo Milletlerarası Film Festivali En İyi Bayan Oyuncu Ödülü , Altın Koza Film Festivali Türkân Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü, Moskova 2 Morrow Film Festivali Şimdinin ve Geleceğin En İyi Oyuncusu Ödülünü aldı. Neslihan Atagül, 2013 yılında Peyami Safa’nın Aynı adlı romanından uyarlanan, başrollerini Kadir Doğulu, ile paylaştığı ” Fatih Harbiye ” 2014 yılında final yapmasının arkasından Burak Özçivit ile başrolü paylaştığı “Kara Sevda” dizisi ile 2015-2017 yılları aralarında Star Tv ekranlarında yer aldı. Takriben 3 yıldır aşk yaşayan Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül 2017 yılında evlendi.

Sefirin Kızı Gediz kimdir? Uraz Kaygılaroğlu kaç yaşında?

30 Haziran 1987 doğumlu oyuncu Uraz Kaygılaroğlu aslen Balıkesirli. İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunudur.

2011 yapımı “Kirli Yedili” dizisinde oynadığı Can rolüyle dikkatleri üzerine çekmiştir.

Fox Tv’de yayınlanan Harem adlı dizide Feminen ağa rolünü canlandırmıştır.

TRT 1’de yayınlanan Eski Hikâye dizisinde Ömer rolünü canlandırmıştır. Aynı Zamanda Tam Zamanı adlı data yarışmasının sunuculuğunu yapmıştır. Kanal D’de yayınlanan Takip adlı data yarışmasını sunmuştur. TRT 1’de yayınlanan Yedi Güzel Adam dizisinde Adaletli Erdem Bayazıt rolünü canlandırmıştır.

Türkiye’de ve Azerbaycan’da popüler olan “Baba Candır ” dizisinde Haluk Güney rolünü canlandırmıştır. Bununla Beraber TRT1’de yayınlanan Kuyruk adlı yarışmanın sunuculuğunu yapmıştır. Show TV’de yayınlanan Klavye Delikanlıları dizisinde Volki rolünü canlandırmıştır.

2014 yılında Melis İşiten ile dünya evine girmiş, evliliklerinden iki yıl sonradan 5 Aralık 2016’da kızları Ada dünyaya gelmiştir. Sevilen çift 2019 yılında yaz aylarında boşandı.

Bir önceki yazımız olan Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kimdir, kaç yaşında? Nik Xhelilaj dini nedir? başlıklı makalemizde büyük selçuklu devleti, cemal toktaş ve osman sonant hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.