Genel Blog

Sefirin Kızı dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Sefirin Kızı oyuncu kadrosu

21

Sefirin Kızı dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Sefirin Kızı oyuncu kadrosu

STAR TV’nin sevilen dizisinin konusunda ”Sonunda kız oğlana kaçar lakin tam kavuştukları gece Nare aniden ortadan kaybolur. yeniden onu gören olmaz. Kimi der denize düştü öldü, kimi der sefir kızı ya Avrupa’ya kaçtı. Bir aşık da onlara türkü yakar, der fakat sefirin kızı alaca kuş oldu uçtu. Böylece Nare ve Sancar’ın mutsuz hikayesi bir destana dönüşür. Bir nikah gecesinde ortadan kaybolan sefirin kızı, tam dokuz sene sonradan, başka bir düğün gecesinde ortaya çıkıverir. Üstelik bu nikah, Sancar’ın düğünüdür ve ona kızını getirmiştir. ” ifadeleri yer almaktadır. Sefirin Kızı akıcı hikayesiyle izleyici göre merak ediliyor. Peki ama Sefirin Kızı dizisinin oyuncuları kim?

Peki fakat Sefirin Kızı dizisinin oyuncuları kim?

Sefirin Kızı dizisi oyuncuları kimdir? sorusu çoğunlukla araştırılıyor. İşte Sefirin Kızı oyuncu kadrosu

Sefirin Kızı Dizisi Hikayesi ve Oyuncuları

Senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ve Sedef Çay Erdem’in kaleme aldığı Sefirin Kızı’nın yönetmenliğini Emre Kabakuşak üstleniyor. Sefirin Kızı dizisinde Engin Akyürek, Neslihan Atagül Doğulu, Uraz Kaygılaroğlu, Doğukan Polat, Hivda Zizan Yüksek Dağ, Arzu Çakar Yalçınkaya, Erhan Alpay, Erdal Küçükkömürcü, Gonca Cilasun, Tülin Yazkan, Esra Kızıldoğan, Cemre Öktem, Beren Gençalp, Edip Tepeli oynuyor.

Sefirin Kızı Sancar Efeoğlu (Engin Akyürek) kimdir?

Engin Akyürek, 12 Ekim 1981 tarihinde Ankara’ da doğmuştur. Aslen Erzincan – Tercanlıdır. Babası memur, annesi ise ev hanımıdır. Engin Akyürek’in kendisinden küçük bir de erkek kardeşi var. Çocukluk dönemlerinde futbol oynayan Engin Akyürek’in hayalinde futbolcu olmak varmış. Engin Akyürek, fanatik Beşiktaş taraftarıdır. Liseyi okuduktan daha sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Bölümününden mezun olmuştur. Engin Akyürek, üniversite yıllarında tiyatro ile ilgilenip, birçok oyunda rol almıştır. 2004 yılında”Türkiye’nin Yıldızları” yarışmasına katılan Engin Akyürek, yarışmada birinci olup sanat dünyasına adım atmıştır. Bu yarışma, hayatının dönüm noktası olmuş ve oyunculuk camiasına girmesine etmen olmuştur. Yarışma sonrası kendisine dizi teklifleri geldi. “Tanıdık Olmayan Damat” adlı dizide Kadir rolünü üstlenerek birincil oyunculuk deneyimini kazanmış oldu. Üstün başarısı ve yakışıklılığıyla kendisine hayran kitlesi oluşturdu. En büyük çıkışı Fatmagül’ün Kabahat Ne? adlı dizisindeki Kerem rolüyle yaptı.

Sefirin Kızı Nare kaç yaşında? (Neslihan Atagül Doğulu) kimdir?

Bir büyükelçinin kızı. İzlanda’da doğmuş; Norveç’te, Japonya’da, Hindistan’da büyümüş, sekiz dil haberdar olan bir dünya vatandaşı. Her Zaman Sancar’a sevdalı, daima onun tarafından kovuluşunun acısını taşıdı, kalbinde defalarca sevdiği adamın sahip çıkmadığı narin peri kızını sakladı.Sancar’dan daha sonra evladına tutundu, onun için yaşadı. Acılarını yüreğine gömüp o narin peri kızından bir amazon yarattı. Nare bir savaşçı; çok istikrarlı, fazla akıllı, aklına koyduğunu yapan, dikey bir kadın.Neslihan Atagül 20 Ağustos 1992’de İstanbul’da dünyaya geldi. Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümünde okuyan Neslihan Atagül, 2006 yılında Yaprak Dökümü dizisiyle oyunculuk kariyerine birincil adımını attı. 2006 yılında ilk uzun metrajlı filmi olan ‘İlk Aşk’ da Vahide Gördüm, Çetin Tekindor ile birlikte oynadı. Bu filmdeki rolü ile Altın Koza Film Festivalinde Umut Veren Genç Bayan Oyuncu Ödülünü aldı. 2011 yılında “Yaşam Devam Ediyor” dizisi ile oyunculuğa devam etti. 2012 yılında Yeşim Ustaoğlu’nun yazıp yönettiği, başrollerini Özcan Deniz ile paylaştığı “Araf”filmiyle, 45. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri Cahide Sonku En İyi Bayan Oyuncu Ödülü , 25. Tokyo Milletlerarası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü , Altın Koza Film Festivali Türkân Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü, Moskova 2 Morrow Film Festivali Şimdinin ve Geleceğin En İyi Oyuncusu Ödülünü aldı. Neslihan Atagül, 2013 yılında Peyami Safa’nın Benzer adlı romanından uyarlanan, başrollerini Kadir Doğulu, ile paylaştığı ” Fatih Harbiye ” 2014 yılında final yapmasının ardından Burak Özçivit ile başrolü paylaştığı “Kara Sevda” dizisi ile 2015-2017 yılları aralarında Star Tv ekranlarında yer aldı. Takriben 3 yıldır aşk yaşamış Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül 2017 yılında evlendi.

Sefirin Kızı Gediz kimdir? Uraz Kaygılaroğlu kaç yaşında?

30 Haziran 1987 doğumlu oyuncu Uraz Kaygılaroğlu aslen Balıkesirli. İstanbul Veri Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunudur.

2011 yapımı “Pis Yedili” dizisinde oynadığı Can rolüyle dikkatleri üzerine çekmiştir.

Fox Tv’de yayınlanan Harem adlı dizide Feminen ağa rolünü canlandırmıştır.

TRT 1’de yayınlanan Eski Hikâye dizisinde Ömer rolünü canlandırmıştır. Bununla Birlikte Bütün Zamanı adlı veri yarışmasının sunuculuğunu yapmıştır. Kanal D’de yayınlanan Peşine Düşüp Takip adlı bilgi yarışmasını sunmuştur. TRT 1’de yayınlanan Yedi Hoş Adam dizisinde Adil Erdem Bayazıt rolünü canlandırmıştır.

Türkiye’de ve Azerbaycan’da popüler olan “Baba Candır ” dizisinde Haluk Güney rolünü canlandırmıştır. Aynı Zamanda TRT1’de yayınlanan Kuyruk adlı yarışmanın sunuculuğunu yapmıştır. Show TV’de yayınlanan Klavye Delikanlıları dizisinde Volki rolünü canlandırmıştır.

2014 yılında Melis İşiten ile dünya evine girmiş, evliliklerinden iki yıl sonra 5 Aralık 2016’da kızları Ada dünyaya gelmiştir. Sevilen çift 2019 yılında yaz aylarında boşandı.

Bir önceki yazımız olan Tuba Büyüküstün kimdir, hangi dizilerde oynadı? Tuba Büyüküstün Sefirin Kızı'nda! başlıklı makalemizde neslihan atagül, sefirin kızı ve tuba büyüküstün hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.