Genel Blog

Şehrazat ve Acun Medya arasındaki alacak davası düştü

20

Şehrazat ve Acun Medya arasındaki alacak davası düştü

İstanbul 2. Fikri ve Sinai Haklar Cinayet Mahkemesi’nde görülen duruşmaya taraflar ve avukatları katılmadı. Şikayetçi Şehrazat’ın izinsiz kullanılan eserlerinin mahkemece saptama edilen bedellerini kabul ederek, şikayetinden vazgeçtiği duruşmada belirtildi.

Etken, davacı Şehrazat’ın avukatlarının şikayetlerinden vazgeçtikleri ve sanık tarafla anlaşma sağlandığını açıklayan dilekçeyi mahkemeye sunduklarını açıkladı. Bunun üstüne duruşma, davanın düşürülmesi yönünde karar verdi.

NE OLMUŞTU?
Ünlü besteci ve laf yazarı Şehrazat, Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak ‘Aynen Öyle’, ‘Kınalı Bebek’, ‘Yaz Yaz Yaz’, ‘Yalnızlığa Hüküm Giydim’, ‘Adaletsiz Yar’, ‘Kıyamam’, ‘Maazallah’ ve ‘Çek Babam Çek’ adlı eserlerinin programlarda izinsiz kullanıldığı belirterek Acun Medya ve TV 8 kanalına tazminat davası açmıştı. Geçtiğimiz sene dava karara bağlanmış ve hukuk mahkemesi Şehrazat’a yasal faiziyle birlikte 239 bin 250 TL izinsiz başvuru bedeli ve 10 bin TL manevi tazminat ödenmesine hükmetmişti. Meşhur söz yazarı, bununla birlikte 2. Fikri ve Sinai Haklar Cinayet Mahkeme’sine başvurarak yeni bir dava açmıştı.

Bir önceki yazımız olan Gelinim Mutfakta 695. Bölümde gün birincisi kim oldu? 30 Nisan 2021 başlıklı makalemizde gelinim mutfakta, gelinim mutfakta canlı ve gelinim mutfakta gizem hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.