Genel Blog

Selcan Hatun kimdir, gerçek adı ne? Didem Balçın kimdir, kaç yaşında ve nereli? Didem Balçın dizileri ve filmleri!

46

Selcan Hatun kimdir, gerçek adı ne? Didem Balçın kimdir, kaç yaşında ve nereli? Didem Balçın dizileri ve filmleri!

ATV ekranlarında Çarşamba günleri yayınlanan Kuruluş Osman dizisi, konusu değin oyuncu kadrosu ile de dikkat çekmektedir. Kuruluş Osman Selcan Hatun izleyicilerin her hafta ilgisini çekiyor! Peki, Selcan Hatun kimdir, reel adı ne? Kuruluş Osman Selcan Hatun’u canlandıran Didem Balçın kimdir, kaç yaşında ve nereli? Didem Balçın dizileri ve filmleri!

KURULUŞ OSMAN SELCAN HATUN KİMDİR?

Kuruluş Osman dizisinde Selcan Hatun karakterine yaşam veren Didem Balçın, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. Mezun olduktan sonradan İstanbul’a gelerek farklı alanlara yönlendirilmiş dizilerde sinema ve reklam filmlerinde rol aldı. İlk olarak Levent Kırca Tiyatrosu’nun “Ateşin Düştüğü Yer” oyununda devir aldı. 2009 yılında Nergis Öztürk ile beraber kendi tiyatrosunu kurdu. “Bunu Yapan İki Birey” isimli komedi oyunu ile Li·ons En İyi· Komedi· Kadın Oyuncu ödülünü ortağı ile birlikte paylaştı. Daha sonraki yıllarda çoğu tiyatro oyununda tayin alan başarılı oyuncu, 2011 yılında ablası Istek Ayakkabıcı ile beraber Doda Sanat Eğitim Danışmanlık Üretim Şirketini kurdu.

Ayrıca babası TRT Radyosu’nda çalışmaktadır ve annesi Nur Balçın ise 1975 senesinde Japonya göre düzenlenen bir çekicilik yarışmasında Türkiye’yi temsilcilik etmiştir.

Bir önceki yazımız olan Mor ve Ötesi - Tamiri Mümkün Kalbinin Şarkı Sözleri | Sadakatsiz dizisinde çalan şarkının adı nedir? başlıklı makalemizde mor ve ötesi, şarkı ve şarkı sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.