Genel Blog

Seni Çok Bekledim ‘Zahide’ kim, gerçek adı ne? Türkü Turan kimdir? Türkü Turan kaç yaşında, nereli? Türkü Turan hangi dizilerde oynadı?

30

Seni Çok Bekledim 'Zahide' kim, gerçek adı ne? Türkü Turan kimdir? Türkü Turan kaç yaşında, nereli? Türkü Turan hangi dizilerde oynadı?

Merakla yayınlanması beklenen, ilk fragmanı ile dikkatleri çekmeyi başaran dizi Seni Fazla Bekledim bu akşam başlıyor. Dizide manâlı karakterlerden Zahide karakterini Türkü Turan canlandıracak. Seni Fazla Bekledim “Zahide” kimdir? Türkü Turan kimdir? Türkü Turan kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

SENİ FAZLA BEKLEDİM “ZAHİDE” KİMDİR?

Dram türündeki yeni dizi Seni Fazla Bekledim dizisinde Zahide karakterine yaşam verecek ad Türkü Turan olarak belirlendi. Türkü Turan. Merakla beklenen dizide Özcan Deniz, İrem Helvacıoğlu rol almaktadır.

TÜRKÜ TURAN KİMDİR?

Türkü Turan,1 Şubat 1985 Muğla doğumlu, Türk dizi ve sinema filmi oyuncusudur. Mimar Sinan Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Turan 2007 yılında Annem isimli Televizyon dizisinde Pınar karakterini canlandırmış, sonra 2009 yılında Reha Erdem’in yönetmenliğini üstlendiği Kosmos isimli filmde Neptün karakterini canlandırmıştır. 2010 yılında Fox televizyon kanalında yayınlanan Çakıl Taşları isimli dizide oynamıştır. Oyuncu keza Gönül Ferman Dinlemiyor dizisinde Hayal karakterini, Nuri isimli dizide ise Ayça karakterini canlandırmıştır. bununla beraber Adını Feriha Koydum isimli dizide rol almıştır. Gişe Memuru filminde davetli oyuncu olarak yer almış, 2011 yılı Kasım ayında vizyona giren Musallat 2: Lanet isimli filmde rol almıştır ve Tatar Ramazan dizisinde Ayşe karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında Riot Games’in League of Legends adlı oyununda Kalista adlı şampiyonun seslendirmesini yapmıştır. Bu sene içerisinde Maral dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

TÜRKÜ TURAN DİZİLERİ

2007-2008 Annem Pınar Televizyon dizisi

2009 Kosmos Neptün Sinema filmi

Namzet—Sinema Yazarları Derneği Ödülleri En İyi Bayan Oyuncu Performansı Ödülü

Namzet—Yeşilçam Ödülleri En İyi Bayan Oyuncu Ödülü

2010 Çakıl Taşları Sevil Televizyon dizisi

Gönül Ferman Dinlemiyor Hayal Televizyon dizisi

2011 Toprağın Çocukları Aybike Sinema filmi

Musallat 2: Lanet Elif Sinema filmi

Adını Feriha Koydum (1. sezon) Gülsüm Televizyon dizisi

Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Yürek Parçalayıcı Hikayesi Özge Sinema filmi

18. Adana Altın Koza Film Festivali Jüri Oyunculuk Özel Toplu Performans Ödülü (bütün oyuncular)

Nuri Ayça Televizyon dizisi

Gişe Memuru Misafir oyuncu Sinema filmi

O Kadar Bir Geçer Zaman ama Nihal Televizyon dizisi

2012 Şubat Yusuf/Gülüm Televizyon dizisi

2013 Tatar Ramazan (2. sezon) Ayşe Televizyon dizisi

2015 Maral: En Hoş Hikayem Arya (Konuk oyuncu) Televizyon dizisi

Acı Aşk Eylül (Davetli oyuncu) Televizyon dizisi

Saklı Duru Sinema filmi

2017 Dolunay Alya Televizyon dizisi

Put ŞeylereSinema filmi

2018 ManyakSinema filmi

2018 Yaşamayanlar Zehra İnternet Dizisi

2019 The Ruse Dilara Kısa film

2020 Aşk Tesadüfleri Sever 2 Aylin Sinema filmi

Bir önceki yazımız olan Payitaht Abdülhamid nerede çekiliyor? Dizi çekimleri hangi ilde, ilçede, semtte yapılıyor? Dizideki saray ve konak nerede? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.