Genel Blog

Serap Akyol, Ayşe Tolga’ya açtığı davayı kazandı

15

Serap Akyol, Ayşe Tolga'ya açtığı davayı kazandı

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre; beslenme uzmanı Serap Akyol, oyuncu Ayşe Tolga’ya ‘Ayşe Tolga ile 8 Haftada Değişim’ isimli kitabında izinsiz resim kullandığı iddiasıyla dava açmıştı.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde 3 yıldır görülen davanın karar duruşmasına şikayetçi Serap Akyol ile sanık Ayşe Tolga katılmadı. Şikayetçi Serap Akyol’un avukatı Duygu Delibaş, “Davamızın kabulüne karar verilsin” dedi. Sanık Ayşe Tolga’nın avukatları ise mahkemece bitmiş rapor alınmasını, huysuz takdirde davanın reddini istedi.

Davayı karara bağlayan duruşma, Serap Akyol’u haklı buldu. Davayı kısmen kabul eden mahkeme, Serap Akyol’a ait fotoğrafların, Ayşe Tolga’ya ait ‘Ayşe Tolga ile 8 Haftada Başkalaşım’ adlı kitapta izinsiz kullanıldığını, böylece Akyol’un kişilik haklarına tecavüz teşkil edildiğine karar verdi.

Duruşma keza 3 bin lira maddi, 10 bin lira da manevi almak üzere toplam 13 bin liralık tazminatın 3 yıllık yasal faiziyle birlikte davalı Ayşe Tolga’dan alınarak Serap Akyol’a ödenmesine hükmetti.

Bir önceki yazımız olan Reyting sonuçları 12 Şubat 2021 Cuma: Kırmızı Oda, Arka Sokaklar, Seni Çok Bekledim, Son Yaz, Ramo, Akıncı dizi reytingleri başlıklı makalemizde 12 şubat reyting sonuçları, dizi reytingleri ve kırmızı oda reyting sonuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.