Genel Blog

Seren Serengil’e Can Tanrıyar’a hakaretten 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi

23

Seren Serengil'e Can Tanrıyar'a hakaretten 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz davalı Seren Serengil ve müşteki Can Tanrıyar gelmedi. Müşteki Can Tanrıyar’ın avukatı duruşmada hazırlanmış bulundu.

Mahkeme savcısı mütalaasında, sanığın savunmasında ikrarda bulunduğu, sosyal medya hesabı üzerinden ‘serenserengil’ rumuzlu kişisel hesabından müşteki Can Tanrıyar’ın adını da belirterek paylaşım yaptığı açıklama edildi.
Mütalaada, sanık Serengil’in sözleri irdelendiğinde barbar laf sınırını aştığı ve kişinin onur, asalet ve saygınlığına hasar verecek boyutta olduğunun kabulünün gerekeceği belirtilerek “Sesli, yazılı ya da görüntülü bir iletiyle alenen hakaret” suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 avuç içi dek hapisle cezalandırılması istek edildi.

Müşteki Can Tanrıyar’ın avukatı, “Sanığın suçu işlediği sabittir. Cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi. Duruşma, sanığın mütalaaya karşı savunma yapması için duruşmayı erteledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Can Tanrıyar “müşteki”, Seren Serengil ise “değişken” olarak yer alıyor.

İddianamede, Serengil’in sosyal ağ hesabı üzerinden “Bu manyak içim gerekeni yapalım. Tımarhanelik fakat önce bir parmaklık görsün, olur ya düzelir. Bu adam herkesi ölümle korkutma ediyor, namusuma laf ediyor. Kim diye sorarsanız Petek Dinçöz’ün Cumhurbaşkanına seslendiği Can Tanrıyar’dır” şeklinde hakaret içerikli paylaşımda bulunduğu anlatılıyor.

Bu sözlerin müşteki Tanrıyar’ın övünç, haysiyet ve saygınlığını rencide edici boyutta olduğunun belirtildiği iddianamede, Serengil’in “Sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret” suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya değin hapisle cezalandırılması istek ediliyor.

Seren Serengil önceki duruşmada yaptığı savunmasında, “Eski eşi Petek Hanım’a yaptığı bütün şiddeti bana da yapmaya başladı. İddianamedeki sözleri ben söyledim. Çünkü 2 yıldır şahsım, eşimle olan evliliğimle ve işimle uğraşıyor. İftira atıyor. Yalan haber yapıyor. Dayanamayıp bunları söyledim. Hakaret kastım yoktur. Kadın olarak sesimi duyurmak istedim” diye konuşmuştu.

Bir önceki yazımız olan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Covid-19 mücadelesindeki son süreci anlattı! başlıklı makalemizde prof. dr. mehmet ceyhan canlı yayında fenalaştı, prof. dr. mehmet ceyhan canlı yayında fenalaştı hastaneye kaldırıldı t24 ve prof. dr. mehmet ceyhan canlı yayında rahatsızlandı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.