Genel Blog

Sevcan Zabit eski eşi Cengiz Erberk’i şikayet etti

27

Sevcan Zabit eski eşi Cengiz Erberk'i şikayet etti

Best Model Of Turkey 1994 kraliçesi Sevcan Zabit, dokuz sene önce boşandığı Cengiz Erberk’in evlilikleri bittiğinden beri hesaplı, psikolojik ve sözlü olarak sürekli kendisini aşağılayıp tehdit ettiğini iddia etti.

İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan korunma talepli dilekçeye göre Zabit ile Erberk, 2012 yılında boşandı. İki çocuğun velayetini anneye veren mahkeme, Erberk’in çocukları için 4 bin TL, eski eşi için ise bin 500 lira nafaka ödemesine hükmetti.

Hürriyet’in haberine kadar; Sevcan Zabit, dava dilekçesinde şu iddialara yer verdi:
“Cengiz Erberk’in çocuklarına somut ve manevi katkısı olmamaktadır. Çoğu zaman çocuklarını görmeye zeka gelmemektedir. Erberk, eski eşine ve iki çocuğuna idareli şiddet uygulamakta, geçimlerini sürdürmelerini bilerek ve isteyerek zorlaştırmaktadır.

Cengiz Erberk, adeta her gün mesajlar atmakta, eski eşini psikolojik cendere aşağıda tutmaktadır. Çocukları Zabit’e göndermemekle tehdit etmektedir. Mahkemece zorunlu tedbirlerin alınmasını istiyoruz.”

Talebi haklı bulan mahkeme, Erberk hakkında üç ay uzaklaştırma kararı aldırdı. Erberk, itiraz etti fakat mahkeme kararın yasaya uygun olması nedeniyle itirazı reddetti.

Bir önceki yazımız olan İbrahim Çelikkol ve Mihre Çelikkol çifti köpeklerini kaybetti başlıklı makalemizde aşk, fahriye evcen ve instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.