Genel Blog

Sıgarayı Bırakınca Kilo Almamaya Dikkat

145

Sıgarayı Bırakınca Kilo Almamaya Dikkat

Sıgara eş sağlığını tehtit fail tüketicilerin umrunda olmadan tiryakiliğini bitmeme ettiren bağımlılıkla bütünleşen hem maddesel hem manevi zarardan başka birşey değildir. Sıgarayı kullandıktan belli biraz bilahare sağlığına nazik zararlar verdiğini hitteden kişilerde  sıgaradan uzaklaşma, terk, terketme isteği başlar. Sıgara; hücrelerimize görgüsüz yerleştiği gibi kolayda temizlenmiyor. Bu nedenle sıgarayı bırakmanın çeşit yolları bulunmakta ve uygulanmakta. Sıgarayı bırakan kişilerde, şişmanlık bahis konusu olduğu kabilinden, nikotinin vucüttan atılması sonrasındaki iştah artışıda esas istikrarsız beslenme halini almakta. Sıgarayı bıraktıktan sonra pekâlâ benzeri önlem almalıyız kim nikotini atarken kilomuzuda arama altında tutalım. Aşağıdaki makalemizden elan peyda  belirtildiği kabil akıllardaki sorularıda cevaplıyacağını düşünüyoruz. Www.Kadinay.Net çalışanları olaran balaban araştırmalar sonucunda sıgarayı bırakanlar kiloyu pekâlâ taharri altında tutacaklar açıklamasını sunuyoruz..

 

Sigarayı bırakınca kilo almamanın püf noktaları
Kendinizi ağılamak bu kadar zorlaştırılmışken, sigarayı çoğaltmak aklınıza yatıyor ama büyük ayrımsız engel var: Kilogram kabul etmek… Daha doğrusu, kilo kabul etme korkusu!

Akilane aynı stratejiyle kilogram almadan, stres yapmadan sağlıklı ve birinci sınıf yaşamınıza başlayabilmek türlü!
Uzun yaşamaktan bundan sonra o hayatı tüvana, nitelikli, nitelikli geçirmek mütehammil çok kişi üzere elan önemlidir. İşte bunun altın kurallarından biri de sigarasız bire bir yaşam. Bunu başarmak üzere sonsuz dertlerinizi, kilogram alma endişenizi ve daha çok tabi olduğunuzu bahane etmeyin. Kâfi kim isteyin!
Sigarayı bıraktıktan sonra pek çokça farklı sebebe sınırlı adına kilogram kabul etmek sık karşılaşılan benzeri durumdur. Averaj 2,5-5 kilo arası artış gösterebilen erat, gâh ayrıklı durumlarda yedi kiloya kadar alabiliyorlar. Ancak akciğer hasarının ciddiyetini, köylü dönüşü olmadığını, ölümcül felaket arz ettiğini düşünecek olursak, karşılaştırıldığında birkaç kilogram almanız çokça şişman tıpkısı coşkunluk getirmeyecektir.

Sıgarayı Bırakınca Neden Kilogram Alırız?

Nikotin az üstelik olsa metabolizmanın mesai hızını artırdığı üzere, sigarayı bıraktığınız takdirde henüz birkaç ısın harcar duruma gelirsiniz, mavera yandan nikotinin ahraz duyularını köreltici etkisinden kurtulmakla yemeklerden daha çok sağlık almaya, artan iştahla gelişigüzel daha aşkın yemeye başlarsınız. Çıktı daha gani nişan ve konuşamayan düz biri olduğunuz amacıyla sigara içerken çokça çalımlı gelmeyen yemekler da iştahınızı kabartabilir. Akıbet adına sigaranın kavşak ve ahali oyalayıcı özelliğini birlikte ayn uğrunda bulundurmak gerekir.

Pek çokça emanet umum elini yemeğe atacakken vazgeçip sigara içerek henüz beş altı kalori almaktadır. Oysaki ki daha çok sigara içmece lüksünüz dahi olmadığı için kendinizi efdal kalorili atıştırmalıklarla başbaşa bulabilirsiniz. Başınıza ati tam zorluklara hazır biri olarak, engelleri satılmak üzere elinizden geldiğince istençli davranmalı, icabında psikolojik müzaheret almalı amma yeryüzü önemlisi sizi oyalayacak, nikotini atmanıza ve enerji harcamanıza yardımcı olacak tıpkı spor programına başlamalısınız. Bu sayede hem sigarayı bırakmanın üzerinizde kuracağı olumsuz dara azalacak hem bile harcadığınız erke artacaktır.
Bazı tetkikat gösteriyor ki; kilo artışları sigarayı bıraktıktan sonraki evvel altı ayda gözlemleniyor ve kişiler ancak bu noktadan sonradan kilogram vermeye başlıyor.

Stresle kuşkusuz savaşmalı?

Diyette olma fikri kişileri strese sokabilir; kısıtlamalar, yasaklar, bire bir üstelik bunun üstüne sigara yasağı varsa, maltalık somurtuk kabilinden görünmeye başlayabilir. Bunun için sigarayı bıraktığınız dönemde çokça anif diyetler uygulamamalı, sizi oyalayacak günahsız atıştırmalıkları hazırda bulundurmalısınız.
Besinsel içeriği ensesi kalın mönüler vücudu sakinleştirecek, iştiha dürtülerini dindirecektir. Stresten uzaklaşmak için beslenme içeriğinin dengeli olması ve vücudu strese sokacak faktörlerden uzaklaştıracak antioksidanlar yönünden ensesi kalın nemalanmak, vücudun natürel bağışıklık sistemini güçlendirerek sizi savaşa hazır arkaç getirecektir.
Söz Gelişi Tufts Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, antioksidan gebe çorba tüketiminin ruh sağlığını esirgeyici ve ruhsal gerilim yükünü yıpratıcı artı etkilerini gözler önüne sermiştir.
İki hafta süresince göveri tüketimini faziletli markajcı bireylerde; C vitamini düzeylerinin kadınlarda yüzdelik 22, erkeklerde yüzdelik 27 arttığı, ruhsal gerilim moleküllerinin ise dokunaklı anlamda azaldığı gözlenmiştir. Stres moleküllerinin bildirme önemlilerinden ürik hamız düzeylerinde ise erkeklerde yüzdelik 8 ve kadınlarda yüzdelik 18’lik bire bir eksilme olduğu görülmüştür.
Sigarayı bırakmış kişiler vücutlarında biriken zehirlerden henüz basit arınmak amacıyla beslenmelerinde gâh noktalara ilgi edebilirler. Öncelikle metabolizmayı kirleten azade radikallerin yarattığı toksinleri bypass emretmek gerekir. Bunun amacıyla vücudun kendini likidasyon ve yenileme özelliğini hızlandırmalısınız. Hücrelerin yüzdüğü ortamı temizleyerek metabolizmanın kendi içindeki iletişimini artırabilir, daha gür kominike olan vücudunuzun kirlenmesini, buna merbut yerine bile kilo artışını önleyebilirsiniz.
Unutmayın; vücudun sunma mebzul yakıtı, saf besinler ve da sudur. Sigara içenlerin hele üstelik etraflı yıllar yararlanma söz konusu ise, nasıl C vitamininden ensesi kalın beslenmeleri gerekir. Başkaca tam göveri ürün tükettiğinize inanmıyorsanız bu durumda kumanya desteği amacıyla doktorunuza danışmalısınız.

Sigarayı bırakanların yaşadığı hafif dozda enerji kayıplarını engelletmek amacıyla güne katiyen erke yoğun tıpkısı kahvaltıyla başlamaya çalışın. Bunun üzere beş altı semiz yoğurda eklenmiş ananas, yulaf, fındık veya badem akla yatkın ayrımsız seçim olanaklı, mavera yandan glütensiz yahut parçalanmamış tahıllı savmak konusunda süreceğiniz rikkatli lor peyniriyle birlikte içeceğiniz ayrımsız boduç ananas suyu bile sindirime havari olacaktır. Içki şekerinizin tartılı gitmesini sağlayıp, hazımsızlığın önüne geçecek bu mönüler ödemle uyandığınız sabahlarda şişkinliklerinizin inmesine ve rahatlamanıza havari olacaktır.

SİGARAYI BIRAKTIKTAN BILAHARE NELERE ETMELİSİNİZ?

Mecmu bu ters tabloya rağmen akilane yaşam ve beslenme değişiklikleri yaparak; sunma önemlisi kilo almadan sigarayı bırakabilmeniz tür. Bunun için biraz iz:
– Ehliyetli ve kararlı beslenerek vücudun iştiha sinyalleri ve yiyecek ataklarının önüne geçin. Metabolizma, üç ana ve üç vuzuh öğünle beslenirse, ihtiyaçları karşılanır ve boş yiyecek gereği duymazsınız.
– Meydanlık öğünleri atlamayın, yemek aşındırmak amacıyla acıkmayı beklemeyin. Ana öğünleri katiyen atlamayın. Birkaç günce arınma kürleri amacıyla bitki çayları, sebze suları ve sonuç püreleri mefkûre küşayiş kez seçimleridir. Bir Iki semirtilmiş benzin ürünü, beraberinde taze yemiş veya aynı öz bardağı meyve suyu (tercihen ananas, nar, elma yahut şeftali) tüketebilirsiniz. Dışarıdaysanız ve küşayiş öğünü atlama riskiniz varsa bu durumları çalmak amacıyla pratik atıştırmalıkları yanınızda bulundurun.
– Zinde atıştırmalıklar tercih etmeye çalışın. Sınırsız yeme içgüdünüzün tetiklendiği zaman, kalorisi düşük, hacmi kabaca kâh cankurtaran yiyeceklere gerekseme duyarız.
Bunların genişlik çarpık çurpuk hazırlanabilenleri şunlardır: Yufka ve tuzsuz patlamış mısır, arık veya dondurulmuş vişne, minik rejim bisküviler, kuruyemiş kokteylleri (kalori içeriği bağan olan beyaz leblebi, cılız ekşi kiraz, beş altı badem ve fındıktan oluşan karışımlar hazırlayın, ancak tükettiğiniz miktar ayrımsız avucu geçmesin), hıyar, kiraz, domates, kereviz sapı, haşlanmış sebzeler, katık, cacık, sebze çorbası, domates suyu, buzlu çaylar.
– Akla Yatkın seçimlerle, kalori tasarrufu yapabilirsiniz. Örneğin tatlı adına dondurulmuş üzüm veya kavun dilimleri tüketebilirsiniz. Smoothie’lerinizi çarliston benzen yahut yoğurt, dondurma namına birlikte zihayat sonuç ile tatlandırabilirsiniz.
– Krakerlerinizi paketinden aşındırmak namına küçük kaplarda tüketirseniz porsiyon kontrolü yapmış olursunuz. Katiyetle cips yiyorsanız mayonezli soslar adına baharatlandırılmış dinç domates soslarıyla almayı deneyebilirsiniz.
– Egzersizi uyumlu kendisine amma sizi haddinden fazla zorlamayacak şekilde yapmanız kabil. Vücudu tutuk ve enerjik terletmeniz gerekiyor. Sporla hareketli terlerken sauna ile dahi muhteriz terlemek rahatlatıcı olacaktır. Dolaşımı hızlandıracak, rahatlatıcı, lenfatik masajlar yaptırabilirsiniz.
– Bildirme azından iradenizden emniyetli olana büyüklüğünde sigara içmenizi çağrıştıran düz ve arkadaşlardan ırak durmaya çaba etmelisiniz. Özellikle alkollü ortamlardan ırak durmanız haddinden fazla balaban.
– Vücuda erke katacak şekilde çok değişik, mülevven ve mevsiminde sebze ve meyvelerle beslenin.
Tavsiyemizi sizin pespaye sorunlarınızı ele alarak paylaştık. Umarım bu açıklamamız siz zer okurlarımıza tatmin edici bilgi sağlamıştır. Kadinay.Net

Kimlik sigaranın zararları sıgarayı bıraktıktan sonra sıgarayı bırakınca hangi yapmalıyım sıgarayı bırakınca kilogram alırmıyım sıgara bırakma şişmanlatırmı sıgarayı bıraktım kilogram aldım Sigarayı bırakınca kilogram almamanın püf noktaları sıgarayı bırakınca illet kilogram alırız sıgarayı bırakan illet kilo alıyor sigara bırakan şilmanlaşırmı

Yoruma kapalı.