Genel Blog

Simple Data Backup

56

Simple Data Backup

Simple Bilgi Backup, ücretsiz, hızlı ve basit bir yedekleme programıdır. Verilerinizi ZİP veya 7Z formatında sıkıştırarak veya yalnızca çoğaltarak istediğiniz sürücüye (harici ya da flash hafıza de dahil) yedekleyebilirsiniz.

Programı kolay arayüzü sayesinde kolayca çözebilme imkanına sahip olduğunuzu rahatlıkla söyleyebilirim. İngilizce olmasına karşın bu konuda hiçbir bıkkınlık çekmiyorsunuz. Yeni bir yedekleme oluşturmaya başladığınızda da detaya girmeden her işinizi halledebilmeniz mümkün. Süre ya da tarih ayarı yapabilir, ansızın artı yedekleme profili oluşturabilir, yedekleme işlemi bittiğinde bilgisayarın ne yapması gerektiği konusunda talimat verebilir, dilerseniz sadece belirli bir dosya tipine yedekleme uygulayabilir ya da istediğiniz daha aşağı klasörü yoksayabilirsiniz.

2 MB boyuta sahip bu programın yaptıkları bununla da sınırlı değil. ZIP ya da 7Z formatında sıkıştıracağınız arşivinizi güvenliğiniz için AES-256 standardında şifreleme imkanınız dahi var. Belli Başlı menüde yer alan Additional Options (Ek Seçenekler) kısmından yaptığınız yedeklemelerle ilgili birçok özellikten de faydalanabilirsiniz. 

Kısaca, Simple Veri Backup basit arayüzü ve basit kullanımıyla tercih edilebilir bir yazılım. Fazla detayı sevmiyorsanız bir yedekleme programında aradığınız çoğu özellik mevcut. Uygulama görsellerinde basit bir şekilde yapacağınız işlemleri anlatmaya çalıştım. Benden geçerli not aldı. Sizlerinde indirmesini muhakkak öneriyorum. 

İndir

Bir önceki yazımız olan Ekran Görüntüsü başlıklı makalemizde bilgisayarda ekran görüntüsü alma, ekran alıntısı aracı ve ekran görüntüsü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.