Genel Blog

Sinan Yılmaz kimdir, kaç yaşında, nereli? Sinan Yılmaz şarkıları..

50

Sinan Yılmaz kimdir, kaç yaşında, nereli? Sinan Yılmaz şarkıları..

 

Demet Akalın ve Alişan ile Sabahleyin Sabah programına misafir olan Karadenizli şarkıcı Sinan Yılmaz’ın hayatı merak ediliyor. Kolbastı şarkısı ile büyük çıkış yapan ve yeni bir akıntı başlatan Sinan Yılmaz evli mi, eşi ve çocukları var mı? İşte hayatına dair bütün ayrıntı..

SİNAN YILMAZ KİMDİR, ASLEN NERELİ?

1978 Yılında Trabzon’ un Maçka ilçesinde doğan Sinan Yılmaz 6 yaşına kadar burada büyümüştür. sonra ailesiyle birlikte Adapazarı’na taşınmış birincil ve orta öğrenimini burada tamamlamıştır. Lise ikinci sınıftayken ailesiyle beraber Almanya’ ya göç eden Yılmaz burada müzik eğitimi almaya başlamıştır.

Ressam bir aileden gelen Sinan Yılmaz ağabeyi Adnan Yılmaz’ ın desteğiyle müzik eğitimi alarak kendini geliştirmiş Almanya’ da kurduğu grupla eğlencelerde, düğünlerde, şenliklerde sahne almıştır. 1989 yılında Sevgi Dünyası isimli ilk kasetini çıkartarak müzik piyasasına giren Yılmaz, ardındaki 1992 yılında Gurur isimli ikinci kasetini,1996 yılında Kralını tanımam adlı üçüncü kasetini çıkartmıştır. daha sonra müzik piyasasına ara veren Yılmaz 2004 yılında çıkardığı Sende Kaldı adlı albümle müzik piyasasına bomba gibi düşmüştür.

Bu albümünde yer alan Kolbastı parçası Karadeniz ve Türk gençliği göre Kolbastının baştan keşfedilmesini sağlamış ve bu gün Trabzonspor’ un maçlardan sonra oynaması ile gündemde kalmaya devam etmiştir.

SİNAN YILMAZ ŞARKILARI

Kolbastı

Lingo Lingo Şişeler

Çayır Biçerim Mera

Sende Kaldı

Ölümüm Olur

Aglarum

Yarim

Onun Adı Köksal Baba

Gitme

Güvercinim Süt Beyaz

Hastasıyız Dede

Sakarya Çiftetellisi

Kor Olda Nankör Olma

Ateş Ateş

Fatma Gülün Suçu Ne

Ezanlar Bizim İçin Okunuyor

Çalamadım Gitti Sürmene Havasını

Bir önceki yazımız olan Masumlar Apartmanı dehşete düşürecek başlıklı makalemizde ezgi mola, madalyonun içi pdf ve merve dizdar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.