Genel Blog

Şişmanlığın Nedeni Mutsuzluk

143

Şişmanlığın Nedeni Mutsuzluk

Teknolojinin gelişmesi, dirim şartlarının dönüş geçtikçe ağırlaşması ebeveynlerin daha aşkın çalışmalarının yanı sıra sağlıklarına birlikte zaruri mehabetli göstermemeleri neticesinde hem görsel, hem birlikte fizyolojik adına sağlıklarını kaybetmelerine bozukluk olmaktadır. Ahenktar beslenmeyen ve akilane antrenman yapmayan insanların hormonları ahenkli salgılamayacağından kendilerinin dahi bahtiyar olmasının kabil olmadığı üzere çevresindeki insanlarda tam ilgiyi gösteremeyeceklerdir. Bu insanların vücutlarındaki yağ oranı arttıkça şişmanlık psikolojisinin ürünü olan kendine emniyetsizlik, beğenilmeme, çevresine mutlu gözüken ancak kişi içinde sorunları artarak devam fail, dert, ruhsal gerilim üzere uyaranlara elan aşkın uyarılma örneği gösteren kişilerden biri olacaklardır. Ebeveynler temas yönüyle çocuklarına kat sayı olmalıdır. Hem kendi sağlıklarını hem dahi çocuklarının sağlıklarını fikren akilane beslenme yanında bedensel antrenman programlarını ihmal etmemelidirler.
Sevgisizlik
İnsanlarda meydana mevrut aşkın yağ, yani şişmanlık genetik, çevresel ve ruhsal faktörlerin dışında eş bireylerinin kusurlu tutumlarından da kaynaklanmaktadır. Şişmanlık eğilimi mevcut insanların aileleri incelendiğinde aile bireylerin birinin veya ikisinin patadak sevgiden veya içtenlikten yoksun adına büyüdükleri, sevginin karşılığı olarak dahi yiyeceğe yöneldikleri görülmüştür.

Çocuğa ilgi
Bu çeşit ailelerde annelerin genellikle yetişme çağlarında toplumsal veya konuşu müşkül çekmiş eşhas olduğu gözlenmiştir. Bu cins familya bireyleri, istikrarsız beslenmiş çocuklarıyla özdeşleşerek, kendilerinin evolüsyon çağındaki konuşu yahut psikolojik eksikliği telafi için gitmektedirler. Elbette çocuğun gelişme çağında, sülale bireylerinin çalışmasından çevre çocuklarla ilgilenen aile büyüklerinin birlik ve ilgiyi aşındırmak yedirme gibi görmeleri, çocuğun şişmanlama eğilimini artırmaktadır.
Çocukluk döneminde uygulanacak tagaddi programının sıkıntılı olması birlikte çocuğun gelişimini zehir yönde etkiler. Bu yüzden şuurlu aynı beslenme programı uygulanmalıdır. Tagaddi programı uygulamaları sırasında dolaşık annenin tabağa koyduğu kayıt olmamalı çocuğun günce aktivitelerine, yaşına, cinsiyetine bakarak aşındırmak miktarı ayarlanmalıdır. Pespaye yaşlardan itibaren kazanılacak idman alışkanlıkları çocuğun hayatı boyunca doğru beslenmesiyle alay malay elan faal ve kendini elan mebzul kontrol fail mıhlı bire bir kayırıcı olmasını sağlayacaktır.
Fast food
Fast food ürünleri, besleyen değeri elan fazla olan eş yemeklerinden daha rabıta cazibeli olmaktadır. Çocukların bu çeşit yiyeceklere alın ilgileri artarken ana caize maddelerine olan ilgileri azalmaktadır. Böylecene gayrisıhhi benzeri beslenmeye makul gidilmektedir. Ana gıda maddelerinin kullanımı tıpkısı disiplin zarfında çocuklara verildikten sonra bittabi kim mukannen aralıklarla fast food ürünlerine, çikolatalara akıllıca ve yeterli beslenme programının zarfında kayran verilebilir.
Sağlıklı bire bir vücuda topluluk olmanın ve muvazeneli beslenmenin şartlarından biri dahi tam akarsu alınmasıdır. Çocukluk çağında başlayan ve ileriki yaşlarda dahi devam eden sıvı ihtiyacını meşrubattan mizan isteği metabolizma amacıyla akıllıcasına benzeri çizi değildir. Çocuklara akarsu içmece alışkanlıkları kazandırılmalı, haftada belirlenecek sayıda gazlı veya gazsız meşrubatlara cevaz verilmelidir. Çocukların meşrubatsız yemek yememeleri çocuğun anlayacağı düzeyde telkinlerle sağlanmalıdır. Amacımız dosdoğru, talimli benzeri çocuk yetiştirmekse ev bireylerinin çocuklarına yaşıt olmaları gerektiği unutulmamalıdır.

Etiket sevgisizliğin nedeni? şişmanlığın sebepleri nelerdir psikoloji bozuklukların sonucunda neler mümkün? çocuk yetiştirirken özen edilmesi gerekenler? çocuklarda şişmanlık sebepleri Fast food zararları nelerdir? amade yiyeceklerin zararları var mıdır? abat olmak amacıyla hangi yapabilirim? Şişmanlık ve Can Kuşu Sağlığı

Yoruma kapalı.