Genel Blog

Site sağ tuş engelini kaldırma eklentisi Chrome,Firefox

Girilen sitede sağ click ve kopyalama engelini kaldırma

0 2.278

Giriş yaptığınız sitede bir cümleyi yada kelimeyi kopyalamak istediğiniz zaman sitenin sahibi tarafından sağ click engelini gördüğünüz ve sizin için önemli olan metni yazmak yerine kopyalamak istiyorsanız çok basit bir şekilde bunu çözebilirsiniz. Beğendiğiniz bir gönderi mi var ? Kopyalamak istediğiniz bir sitede tıklama engeli ile mi karşılaştınız ? Bunun için aşağıda tarayıcıya göre engeli kaldırabileceğiniz eklentileri seçiniz.

 

Google Chrome Sağ tık engelini kaldırma eklentisi

Chrome tarayıcı için sağ tık engelini kaldırağımız çince bir eklenti var fakat çok kullanışlıdır. İstediğiniz zaman eklenti  üzerinden aktif veya pasif yapabilirsiniz. Çok fazla uzatmadan eklenti linkini veriyorum en kolay şekilde sağ tık engelini kaldırabilirsiniz.

Link: https://chrome.google.com/webstore/detail/pumpkins-right-click-enab/linjodakmnamlieknafoiphnckgbaeab?hl=tr

Mozilla Firefox için sağ tık engelini kaldırma eklentisi

Mozilla Firefox için sağ tık yani sağ click engelini kaldırmanın da aynı chrome gibi çok kolay bir eklentisi mevcut bu var olan mause sağ tuşunun tıklanma engelini kaldırma eklentisinin adı RightToClick  Bu eklenti ile Firefox kullananlar için Sağ Tuş Kopyalama Yasağını kaldırmış olacaksınız.

RightToClick İndir “http://www.firefoxeklenti.com/firefoxeklentileri-gorunum/righttoclick-sag-tiklama-engelini-acma.html” adresi üzerinden indirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.