Genel Blog

Sivilce ve Akne Özel Bakım

144

Sivilce ve Akne Özel Bakım

Cildimizde oluşan sivilce ler, hem verdikleri acıyla hemde estetik görünümü bozması açısından başlangıç belalarıdır. Sivilce li ciltlerden kurtulmanız için uzmanlar hizmet önerilerinde bulundular.
İşte o bakım önerileri : Akne, deri altındaki kıl kökleri ve yağ bezelerinin iltihaplanması sonucu oluşuyor. Yağ bezelerinin bildirme aheste olduğu yerler ise, beniz, ciğer ve sırttır. Aknelerin oluşmasında dört koskocaman amil cila oynuyor: Yağ bezeleri tarafından salgılanan sebumun artması; kıl ve yağ kanallarının tıkanması, yağ kanalı içindeki kanalların çoğalması ve yangı( şişme, kızarıklı ve irinlenme)
Bakımı: Akne sorunu olduğunda, cilt temizliği ehemmiyet kazanır. Fakat çok çok abartılmaması gerekir. Günde iki misil girmek yeterlidir. Akneli ciltlerde, alelumum cildin PH dengesi bozulur. Dengenin baştan kurulması için, PH5-5 temizleyicilerin kullanılması gerekmektedir.
Akneli ciltler üzere genişlik uygun olan temizleyiciler, jel olanlardır. Jel ciltten palas akarak arınır. Sabun şeklindeki temizleyiciler, siyah noktaların oluşumunu arttırır. Cildiniz ne büyüklüğünde semiz ve sivilce li olsa dahi, balaban davranmaktan vazgeçmemelisiniz. Çılgın soyucu ve tırmalama edici bakımlardan kaçının. Temizleyici yerine AHA ürünleri yeğleme edin. Yağız noktaların temizlenmesi yararlıdır. Fakat bunu uzmanlara yaptırın.
Sivilceleri yoklamak ve sıkılamak yüzdelik etki kalmasına sebep kabil. Akneli cildin hassasiyeti arttığı amacıyla, daha aşkın düzensiz kalmaya meyillidir. Ayrıca beniz tahriş olduğunda, kılcal soy larda çatlamaya amil türlü. Edepli nemlendiriciler, akneli ciltleri sakinleştirir ve rahatlatır.
Akneli ciltlere, beniz yıkadıktan bilahare çabukça nemlendirici sürülmez. Kullanılmamış yıkanan cilt gerilir. Bu yüzden nemlendiriciyi gereğinden çok emer. Yıkandıktan 15 dakika sonra deri kendine dirimlik ve sürülen nemlendiriciyi ihtiyacı oranında kullanır. Akneli ciltler, makyaj malzemelerinde değme ahit hafifi ve nazikçe olanı yeğleme etmelidirler.
Akneli cildi fırçalamak değme ant akıllıca değildir. Şayet pekâlâ bu yöntemi yok etmek istiyorsanız, sivilce siz bölgelerde uygulamalısınız.

Kimlik akne tedavisi sivilce lacerem müstehap sivilce elbette menfaat sivilce zahir masraf sivilce zahir giderilir sivilce zahir kapatılır sivilce nasıl kurtulur sivilce zahir oluşur sivilce kuşkusuz önlenir sivilce lacerem yok edilir sivilceyi elbette yok edebilirim sivilceyi ne geçirir sivilceyi ne kurutur sivilceyi hangi yok kıymet sivilceyi neler geçirir Aknelerden nasıl kurtulurum Sivilce ve akne Bitkisel Tedavisi

Yoruma kapalı.