Genel Blog

Sivilceler Hakkında Bilmedikleriniz

142

Sivilceler Hakkında Bilmedikleriniz

Ergenlikten çıkalı yıllar olduğu halde, hala sivilcelerle mi boğuşuyorsunuz? Artık gözgü karşısında sivilce ve yağız nokta sıkılamak zorunda değilsiniz.
İnsan derisinin zarfında özellikle dahi boyundan yukarısında rastgele tüy ağzına tıpkı yağ gözeneği düşüyor. Onun zarfında üstelik cildin parlaklığını sağlayan, onu rüzgâr ve güneşten koruyan sebum diye bildiğimiz sabunumsu konu bulunuyor. Ajur içine dolan yağ, bakteri ve ölmüş hücre birikintisi havayla temas ettiği devir paslı namına rengi siyaha dönen bir cilt problemi ortaya çıkarır ki bu üstelik siyah noktadır. Dolan benzeri gözeneğin ucu kapandığında, havasız ortamı muhip bakterilerin çoğalması sonucunda kese genişler ve sivilce oluşur. Peki, yağız noktalarla nasıl baş edebilirsiniz? Biricik yolu peeling ile arka deriyi soyup gözenekleri açmak; yani peeling beğenmek. IŞTE, retinoik asit, şahsilik hamız içeren ürünlerden yana tercihinizi kullanmalısınız.
Sivilce oluşumuna neler etken peki?
Kocaman aknelerinin sebebi stres, dağ kozmetik ürünlerinin kullanımı, hormonlar ve veladet arama hapları olabiliyor. Stres, yağ bezlerinin çılgın çalışmasını tetikleyerek; elem kozmetikler gözeneklerde bakteri oluşumuna sebep yerine; hormonlar sebum bezlerinin begayet raks yapmasını sağlayarak; veladet kontrol hapları ise androjenden etraf sivilce oluşumuna illet kendisine akne yaratıyor.
Stresin değişmez kendisine sivilceye illet olduğunu tefhim etmek benzer değil. Great Barrington’dan Dermatolog Amy Derick, “Ara Sıra araştırmalar üniversite öğrencilerinin bitiş döneminde sivilcelerinin arttığını gösteriyor ancak bunu tüm olarak strese angaje etmek doğru değil” diyor. Bu yüzden, belki ruhsal gerilim sivilce oluşumunda mahsus bir şan oynuyor mümkün fakat ruhsal gerilim hormonlarının sivilce yaptığı yönünde stabil bire bir belirgi bulunmuyor.

Cips, peynir ve çikolatanın sivilcelere sanıldığı kadar yük etmediğinin haberini verelim. Motamot streste olduğu kabil beslenme üstüne da bilimsel çalışmalar seçme gıdanın bire bir insanda sivilceye kat açabileceğini göstermiş değil. Ancak şunu bilmelisiniz kim acı karbonhidratlarla bunaltıcı beslenme sağlığa şüphesiz zararlıysa, sivilce oluşumuna bile kısmen kalın edebilir. Bunu da hormon dengesizlikleri ile yapar. Amerikan Hastanesi, Kap ve Zührevi Emraz Uzmanı Dr. Halil Beyazıt, “Ilmî araştırmalar beyaz bekçi ve yağız noktanın tıpkı şehir hastalığı olduğunu gösteriyor. Kentten dağa çıktıkça azaldığı ayn uğrunda tutulursa beslenmenin benzeri hacim etkisi olduğunu söyleyebiliriz” diyor.
Sivilce sıkarken nelere ilgi etmeli?
Burun çizgisinin üstünde küsurat sivilcelerin sıkmamaya özen göstermelisiniz. Onun dışında iltihaplı sivilceyi sıkıp irini dışarı akıttığınızda bunda ateş tıpkı madde bulunmayan gerçekte. Beyazıt, “Amma insanlar alelumum bittabi sıkacağını bilmediğinden sivilce içeri akla yatkın patlayabiliyor. Cildin içre patlayan kesecik, çevresinde sakil bir iltihap oluşumuna neden oluyor. O iltihap da büzüşüyor ve iyileştiği için o bölgede kötü kalıyor” diyor.
Sivilceler amacıyla hangi çeşit mahsulat kullanmalı?
Yetişkin sivilcelerine ergenlik çağı sivilcesi kabil müdahale etmek ise yapacağınız bildirme nazik falsolu. Yeni Yetmelik döneminde kullanılacak mahsulat majör birinin cildinde vadedilen etkiyi yaratmayacak. Fakat önereceğim iki adımı meşgul olmak yararınıza olacak: ilk adım makul temizleyiciyi seçmekten geçiyor. Benzoil peroksit evet de salisilik hamız içeren ürünler uyguladığında akıllıcasına yolda olduğunuzu ayırt edeceksiniz. Değişik girişim ise gözenekleri temizleyecek salisilik asitli tıpkısı peeling. Yemeden Içmeden haddinden fazla fazla ve anif uygulamadan kaçının. Haftada iki ya dahi üç defa uygulayabilirsiniz.
Sivilceler üzerine etrafta dolaşan ara sıra mitler
Güneş kremi kullanmanın sivilceyi kötüleştirdiği çivi başına aynı hurafe; akıllıca çağ kremini seçtiğiniz sürece. Kimyasal tarih kremleri UV ışınları ile reaksiyona girerek ciltte kabarcıklara illet gibi. Bu yüzden çinko oksitli bir tarih kremi kullanmakta kâr var
Farklı tıpkı saçmalık: Sivilceleriniz var zira yüzünü yeterince yıkamıyorsunuz. Şayet bir evsiz kadar pis değilseniz bu kesinlikte kavisli. Derick, “Yapılan araştırmalar yüzünüzü günde iki yol yıkayanların tıpkısı misil yıkayanlara nazaran elan dimdik bir cilde eş olduğunu gösteriyor” diyor. Beyazıt bile ekliyor: “Beniz yıkama işini izam etmek hem az çok yersiz hem dahi cildi kurutabilir” diyor.
Yüce bir hisse senedi yemeğine gitmeden evet birlikte hoşlandığınız adamla evvel randevuya çıkmadan önceki yüzünüzde aynı sivilce belirdiyse. temas eş kadar siz üstelik bu sivilceyi makyajla pinhan etmeye çalışırsınız. Peki. sivilcenin üstüne makyaj yapılması hangi kadar akıllıcasına, hangi büyüklüğünde hatalı? Kâh mahsulat görüntüyü daha birlikte kötüleştirir. Derick. “Gözenekleri tıkayan baskı fondötenler adına detaylı kızıllık kalıplı ya da mineral kızıllık infaz etmek sivilceleri azdırmayacak” diyor. Ancak unutmayın ki akne hemen kozmetik problemi değil, ara sıra duygu rahatsızlıklarının da göstergesi olabiliyor. Bu yüzden ciltteki sivilce artışı gösterişli boyuta ulaştığında, dermatologdan yardım istemenizde kâr var.
Uzmana danışmayı ertelemeyin!
İnsanlar bir kozmetik mağazasına masraf, orada çalışan kişiden ayrımsız öneri alır. Sonra o ürünlere dünya büyüklüğünde para döker fakat cildi için sunma akıllıca tanıyı koyacak ve merhem tedavisi önerecek doktora bir parayı vermeyi reddeder. Tıpkı dermatolog değme devir o reçetesiz ürünlerden daha fazlasını yapar, özellikle dahi problematik cildi olan kişiler için benzoil peroksit ya da salisilik asitten dahi fazlasını önerebilecek biri varsa o de bire bir dermatologdur.
Hakikat: Women’s Health

Kimlik Görk Eş sivilce pekâlâ mazbut hizmet bakımlı karı adamakıllı güzel olmak kalıplı kıyafetli Dr. Halil Beyazıt sivilce www.memune.com

Yoruma kapalı.