Genel Blog

Siyah Noktalardan Bıktım Artık

139

Siyah Noktalardan Bıktım Artık

Cildinizde ve beniz bölgenizde yağız noktalar ve sivilceler var ve siz bunları tırnakla sıkarak bu sorundan kurtulmayı düşünüyorsanız balaban bir hata yaptığınızın farkında de değilsiniz. Elinizle sivilce ve yağız noktaları çıkarırken sonrasında kalacak izi hesaba katmıyorsunuz.

Cildinizde ve beniz bölgenizde yağız noktalar ve sivilceler var ve siz bunları tırnakla sıkarak bu sorundan kurtulmayı düşünüyorsanız büyük tıpkısı hata yaptığınızın farkında değilsiniz da haberiniz namevcut. Tığ size zahmetsiz bu siyah noktalardan kurtulmanın belli yollarını söyleyelim de bu sorundan biran evvel kurtulun.
Sivilce veya tıpta geçen adıyla akne, hele bile ergenlik dönemindeki gençlerin karşılaştığı problemlerin başında gelmektedir.
Sunma sık tanıdık cilt problemlerinden biri olan bu sivilce, adeta gençlerin kilolu rüyası haline gelmektedir. Sunma haddinden fazla ta yanak, kibir, alın ve sırtta bölgelerinde oluşan akne, yağ bezlerinden ortalık kaynaklanan ayrımsız hastalığıdır. Doktorlar siyah noktaların, sivilcenin habercisi olduğunu üstelik belirtmektedir ve ten temizliğinin önemine dikkat çekmektedir.
Dermatologlardan birisi olan Mısır Yasemini Fatih, siyah noktaların cildin altında oluşan yağ ve kirin sembolü olduğunu tabir etmektedir. Sivilcenin yeni yetmelik zamanlarında kaçınılmaz aynı sonucu namına görüldüğünü belirten Fatih, cilt temizliğiyle bu sorununu ortadan kaldırılabileceğini belirtmektedir. Yağız noktaların kesinlikle temizlenmesi gerektiğini anlatan Fatih, “Siyah noktalar elan sonradan oluşacak sivilcenin üstelik habercisi olduğunu vurgulamaktadır. Yani yağız nokta yoksa sivilce dahi yoktur.” diyerek konuşuyor.
Özellikle sivilce oluşumuna akla yatkın olan ciltlerin tonik yardımı ile günce temizlenmesi gerektiğini belirten Fatih, yüzünde yağız dideban olanların buhar banyosu yapması gerektiğini anlatmaktadır. Siyah noktaları asla tırnakla sıkılmaması gerektiğini belirten Fatih, ciltlerinde siyah noktası olan gençlerin yüzlerini on an müddet ile silgi altında buhar banyosu yaptırmasının faydalı olacağını belirtmektedir.
Buhar banyonun anında arkası sıra siyah noktaların umum değmeden kulak temizleyicisi çöpler yardımıyla temizlenmesinin elan akla yatkın olduğunu söyleyen Fatih, deri üzerinde çok sayıda siyah nokta bulunması durumunda aceleten aynı hekime danışılması gerektiğini konusunda basa basa vurgulamaktadır.
Sivilce oluşumunun akıllıca tıpkısı bakımla balaban oranda önüne geçilebileceğini anlatım eden dermatolog Mısır Yasemini Fatih sözlerine şöyle devam ediyor: “Sivilceler cildin yağ bezlerinin bire bir hastalığıdır. Yağ bezlerinin cilde açılan kanalları tıkandığında sivilceler ortaya çıkar.
Yağ bezleri, sebum adı sunulan bir konu salgılarlar. Ergenlik Çağı döneminde sebum salgısı artar ve ciltteki gözenekleri tıkar. Gözeneklerin tıkanması, sivilce oluşumunun geçmiş aşamasıdır.” Bu aşamadan bilahare gözeneklerin genişleyerek yağız noktaları oluşturduğunu rapor fail Fatih, bu alanlara pislik, sabun ve makyaj artıkları, yağ ve geberik hücrelerin birikerek sivilceyi oluşturduğunu açıklıyor. Dermatolog Fatih, bu yüzden sivilce problemi olan kişilerin akne problemini daha bir iki yaşaması üzere değme tün yastığını değiştirmesi gerektiğini anlatıyor
Akne üstüne bilinmesi gerekenler
* Akneli (yağız noktalı) ciltlerde pH dengesi bozulduğundan ortalık kesinkes cilde arz akıllıca olan pH 5,5 temizleyicilerin kullanılması gerekmektedir. * Sabun şeklindeki olan temizleyiciler, yağız noktaların oluşumunu arttırdığı görülmektedir. Bu nedenle jel kıvamındaki mahsulat kullanılmasında fayda vardır. * Kaşınan yahut sıkılan sivilceler ciltte tahirabata misil açabilir ve temelli izler bırakabilir. * Yüzlerinde akne olan rical traş olurken tıraş bıçağı adına elektrikli yülüme makinesi kullanmalıdır. # Akneli cilde, beniz yıkandıktan sonra nemlendirici kesinlikle sürmemelidir

Kimlik Akne akne temizliği ciltteki yağız noktalar sivilce izleri lacerem beğenilir sivilce izleri tedavisi sivilce tedavisi sivilceden şüphesiz kurtulurum siyah noktalardan bittabi kurtulurum

Yoruma kapalı.