Genel Blog

Soda Neden İçilir ? Yararlı mıdır? Yararları nelerdir?

Maden suyu ile ilgili merak edilenler

0 196

Maden suyu yararlı mıdır? Soda içmek neden rahatlatır? Sorularını sizler için en sade ve açıklayıcı şekilde açıklayacağız. Şüphesiz mineraller vücudumuz için çok yararlı. Bu mineralleri gün içinde yiyip içtiğimiz bir çok gıda maddesinden temin etmeye çalışıyoruz. Çoğu zaman hangi mineralleri alıp almadığımızı kontrol dahi etme gereği duymayız ancak vücudumuzun sağlıklı kalabilmesi için minerallere çok ihtiyacı vardır. Vücudumuz mineral eksikliklerinde bir takım tepkiler verse de genellikle insanlar bu tepkileri dikkate değer görmez.

Normal içme suyunda bulunan mineraller dahi insan vücudu için çok yararlı! Suda bulunan kalsiyum ve magnezyum sağlıklı ve sağlam kemiklerin anahtarı. Maden sularında normal kaynak sularında bulunan mineral miktarının yaklaşık 4 katı fazla mineral bulunur.

Maden suyu içerek aldığınız minerallerin ne faydaları oluyor bakalım…

  • Kemiklerinizi güçlendiriyor.

Daha sağlıklı ve sağlam kemikler için özellikle gelişim çağındaki çocuklarda bol miktarda alınması gereken kalsiyum, magnezyum, fosfat demir ve florür gibi mineralleri içeriyor.

  • Güzelleştiriyor.

Maden suyu, cildinizdeki sivilceleri gidermede, prüzsüz bir cilde sahip olmada gerçekten çok yararlı. Aynı zamanda kırışıklıkların bile oluşma hızını yavaşlatıp yüzünüzü gençleştiriyor.

  • Böbreklere iyi geliyor.

Böbrek taşı düşürenler için maden suyu gerçekten çok yardımcı. Aynı zamanda oluşumunu da engelleyerek sağlığınızı koruyor.

  • Dişlerinizi güçlendiriyor.

Maden suyunda bulunan mineraller kemikleri güçlendirdiği gibi dişleride güçlendiriyor. Ek olarak daha temiz görünmelerini sağlıyor.

  • Hazmı kolaylaştırıp midenizi rahatlatıyor, ekşimeleri gideriyor.

Mide yanmalarına, ekşimelerine iyi geliyor. Yemeklerden sonra içilen maden suyu midenize büyük yardımcı! Hazmı kolaylaştırıp midenizi yormuyor.

  •  Diyet yapmak isteyenler için ideal bir içecektir.

Diyet yapan kişilerin başlıca içeceği kilo vermeye yardımcı maden suyudur. Hem sağlıklı kalın hem diyetinizi kolaylaştırın!

  • Osteoporozun (kemik erimesi) önlenmesi için sağlam bir yardımcı.

Kemikleri güçlendirdiğini tekrar edelim. Maden suyu kemik erimesine karşı kullanabileceğiniz gayet güzel bir besin.

Her gün 1 adet maden suyu sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Çok fazla miktarlarda tüketilmesi kimi insanlarda zararlı olabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.