Genel Blog

Son dakika haberi… Hüner Coşkuner hayatını kaybetti

41

Son dakika haberi... Hüner Coşkuner hayatını kaybetti

Tedavi gördüğü hastaneden yoğum bakıma alındığı açıklaması yapılan Maharet Coşkuner’in saat 22.00 sıralarında hayatını kaybettiği öğrenildi. 

Sanatçının yoğun bakıma kaldırıldığı hastanenin açıklaması şöyle:

“Sanatkâr Maharet Coşkuner ilk defa Nisan 2020 tarihinde kan hastalıkları bölümü göre değerlendirilmiştir. Yapılan incelemeler sonrası kemik iliği kanseri tanısı konmuştur. Tedavilere yanıt vermeyen Coşkuner, artan nefes darlığı sonrası yoğun bakıma alınmıştır”

Maharet Coşkuner CNN TÜRK ekranlarında 2013 yılında Mesut Yar’ın sunduğu ‘Burada Söz Çok’ programında ‘küpeleri ile gömülmek’ istediğini ifade etmişti.

BAKANLIK’TAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Kültür ve Turizm Bakanlığı yayınladığı başsağlığı mesajında “Alışılmış Türk müziğinin unutulmaz isimlerinden Beceri Coşkuner’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhumeye Allah’tan rahmet; ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyoruz. Sanat camiamızın başı sağ olsun.” ifadeleri kullanıldı.

Alışılmış Türk müziğinin unutulmaz isimlerinden Hüner Coşkuner’in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik.

Merhumeye Allah’tan rahmet; ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Sanat camiamızın başı sağ olsun.

HÜNER COŞKUNER’İN ÖZ GEÇMİŞİ

Türk sanat müziği sanatçısı, şarkı sözü yazarı Maharet Coşkuner, altı çocuklu bir ailenin en minik çocuğu olarak 1 Nisan 1963’te İstanbul’da dünyaya geldi.

Lise yıllarında müzikle ilgilenmeye başlayan sanatçı, Belirli Ongan yönetimindeki Üsküdar Cemiyeti’ne gitmeye başladı. Başarılı sanatkâr, Melahat Pars, Kamuran Yarkın ve Feriha Tunceli’nin de arasında olduğu kayda değer hocalardan dersler aldı. İlk albümü “Doğuş”u 1987’de müzikseverlerle buluşturan Coşkuner, 1989’da “Sakın Dönme Geriye Doğru” albümünü yayımladı.

Ressam keza, kariyeri boyunca Türk müziğine “Gidiyor”, “Haydi Tut Ellerimi”, “Gidemezsin”, “Sevemem”, “Vurgunum Sana” ve “Gideceksen Gelme” adlı albümleri kazandırdı. Sanatçının 2000’de piyasaya sürdüğü “Klasikler 2” albümü epeyce ses getirdi. Coşkuner, 2013’te geçmişten bugüne kıymetli bestekar ve söz yazarlarının eserlerinden oluşan “Yeşilçam Klasikleri” albümünü çıkardı. Bu albümde, “Bundan Böyle Sevmeyeceğim”, “Damarımda Kanımsın”, “Zalimin Zulmü”, “İntizar”, “Bir Garip Yolcu” ve “Senden Vazgeçemem” gibi döneminin birbirinden zinde şarkıları yer aldı. Sosyal mesuliyet projelerinde de yer alan Coşkuner, Lösemili Çocuklar Vakfı ilk önce edinmek üzere Somut Engelliler ve Dünya Şizofreni Derneğinde gönüllü olarak çalıştı.

Sanatçının yayımlanmış albümleri

“Doğuş”, “Sakın Dönme Geriye Doğru”, “Beni Sevmeni İstiyorum”, “Gidemezsin”, “Haydi Tut Ellerimi”, “Gidiyor”, “Olamaz”, “Bir Evcilik Oyunu”, “Bir Maharet Coşkuner Klasiği”, “Beni Tek Sen Anlarsın”, “Ben Ölürüm”, “İşte Düet Sevemem”, “Klasikler 2”, “Vurgunum Sana”, “Geleceksen Gelme Yar”, “Nerede”, “Klasikler 3”, “Güle Güle Git”, “Yeşilçam Klasikleri”, “Seni Acele Görmem Lazım.”

Bir önceki yazımız olan Mucize Doktor Ezo kimdir ,hastalığı nedir? Meningokok nedir? Ezgi Asaroğlu kaç yaşında? başlıklı makalemizde ezgi asaroğlu, mucize doktor ve mucize doktor ezo hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.