Genel Blog

Sosyal Medya Pazarlamasında Coğrafi Hedefleme Nedir?

134

Sosyal Medya Pazarlamasında Coğrafi Hedefleme Nedir?

Coğrafi hedefleme, belli başlı bir yere göre yetişkin bire bir demografiyi veya kitleyi hedeflemenize koruyucu olan tıpkı araçtır. Twitter ve Facebook kabil toplumsal medya siteleri, tanıtılan reklamlarınızın ve içeriklerinizin IPLIK adresi (kullanıcının celse açtığı adres) ve kayıtlı adresleri (listeledikleri bir adres) vasıtasıyla yerli tıpkısı kitleye ulaşmasına yardımcı tür. Facebook ve Twitter antrparantez, sunduğunuz ürünlere analog rabıta alanlarına cemaat yerel tüketicilere odaklanmanıza koruyucu olacak ara sıra yararlı ilişik hedefleme özellikleri dahi sunar. Bu yazıda, Facebook ve Twitter reklamlarıyla coğrafi hedeflemenin ana adımlarını ve mantığını özetleyeceğiz. Facebook, “beğenilerinizi” artırmanıza ve web sitenize henüz fazla tıklama almanıza yardımcı olmak için belirli kitlenizi nispeten birkaç miktarda parayla hedeflerinize ulaşmayı kolaylaştırır. Facebook’ta, web sitenize angajman içeren aynı yayın yahut hizmeti tanıtan gür tıpkı gönderiniz varsa; Facebook işletme sayfanızda paylaştığınız yayınınızı emeksiz kitlelerle buluşturabilirsiniz. Peşi Sıra, erek kitlenize yere, hoşnutluk ve ilgi alanlarına göre duyulmak üzere coğrafi hedefleme ölçütlerinizi belirleyebilirsiniz. Twitter antrparantez bir reklam kampanyası oluştururken coğrafi hedefleme olanağı de sunar. Bunu yazmak için ads.twitter.com adresine gidin, hesabınıza antre yapın ve sağ kayırıcı köşedeki “yıpranmamış kampanya oluştur” düğmesini tıklayın. Tıklandığında her bir kampanya türü üzerine daha fazla tafsilat sunan aynı “seçme yapmama müzaheret ten” seçimi ile birlikte size bire bir seçenekler listesi sunulur. Kampanyanızı seçtikten sonradan, reklamınız üzere ayrımsız hedefleme bölümü dolduracaksınız. Hedefleme seçenekleri beyninde yerler, seks, diller ve seçilen cihazlar / platformlar bulunur. Ayrıca, seçilen anahtar kelimeleri, takipçileri, ilgi alanlarını, TV pazarlamasını ve uyarlanmış kitleleri güzel seçeneğiniz de olacaktır. Twitter ve Facebook, içtimai iletişim araçları reklam kampanyalarıyla ilgili başlangıçta deneyiminiz olmasa birlikte, reklam kampanyası sürecinde size apotr olacak hayır bilgiler ve rehberlik hizmeti sunar. Reklam çevirmek nispetle huzursuz olduğundan ve bütçenizi cebinize bakarak belirleyebileceğinizden, bölgenizde bakir müşteriler icat etmek amacıyla seçkin biri üzere gerçekten benzeri kampanya oluşturmaya değerdir. Kampanyalar tamamlandığında, hangi platformun işletmeniz amacıyla genişlik makul olduğunu fethetmek için sonuçları karşılatırmanız önerilir. Elan sonradan çabalarınızı bildirme liyakatli olacak kampanyalara odaklayabilirsiniz.

Coğrafi hedefleme, belli benzeri yere bakarak oylumlu benzeri demografiyi yahut kitleyi hedeflemenize yardımcı olan benzeri araçtır. Twitter ve Facebook gibi içtimai medya siteleri, tanıtılan reklamlarınızın ve içeriklerinizin IPLIK adresi (kullanıcının oturum açtığı adres) ve mukayyet adresleri (listeledikleri tıpkı bulunak) vasıtasıyla yerli tıpkı kitleye ulaşmasına yardımcı benzer. Facebook ve Twitter ayrıca, sunduğunuz ürünlere eş bağ alanlarına sahip domestik tüketicilere odaklanmanıza koruyucu olacak gâh hayır katma hedefleme özellikleri de sunar. Bu yazıda, Facebook ve Twitter reklamlarıyla coğrafi hedeflemenin esas adımlarını ve mantığını özetleyeceğiz.

Facebook, “beğenilerinizi” artırmanıza ve web sitenize elan fazla tıklama almanıza dayanaklık etmek için muayyen kitlenizi nispeten beş altı miktarda parayla hedeflerinize ulaşmayı kolaylaştırır. Facebook’ta, web sitenize angajman içeren tıpkı yayın yahut hizmeti tanıtıcı ongun bir gönderiniz varsa; Facebook işletme sayfanızda paylaştığınız yayınınızı hafif kitlelerle buluşturabilirsiniz. Peşi Sıra, tasavvur kitlenize yere, hoşnutluk ve deste alanlarına bakarak duyulmak amacıyla coğrafi hedefleme ölçütlerinizi belirleyebilirsiniz.

Twitter ayrıca bir reklam kampanyası oluştururken coğrafi hedefleme olanağı dahi sunar. Bunu ayırmak amacıyla ads.twitter.com adresine gidin, hesabınıza giriş yapın ve esen dip köşedeki “yeni kampanya oluştur” düğmesini tıklayın. Tıklandığında her bir kampanya türü hakkında elan çok detay sunan ayrımsız “seçme yapmama yardım deri” seçimi ile alay malay size bire bir seçenekler listesi sunulur. Kampanyanızı seçtikten sonradan, reklamınız amacıyla benzeri hedefleme bölümü dolduracaksınız. Hedefleme seçenekleri ortada yerler, seks, diller ve seçilen cihazlar / platformlar bulunur. Ayrıca, seçilen anahtar kelimeleri, takipçileri, bandaj alanlarını, TV pazarlamasını ve adapte kitleleri latif seçeneğiniz üstelik olacaktır.

Twitter ve Facebook, sosyal medya reklam kampanyalarıyla ilişik başlangıçta deneyiminiz olmasa üstelik, reklam kampanyası sürecinde size havari olacak müfit bilgiler ve kılavuzluk hizmeti sunar. Reklam yüklemek oldukça huzursuz olduğundan ve bütçenizi cebinize bakarak belirleyebileceğinizden, bölgenizde bakir müşteriler seçmek için seçkin biri için hasis tıpkı kampanya oluşturmaya değerdir. Kampanyalar tamamlandığında, ne platformun işletmeniz üzere yeryüzü uygun olduğunu girmek üzere sonuçları karşılatırmanız önerilir. Daha sonra çabalarınızı en muvaffakiyetli olacak kampanyalara odaklayabilirsiniz.

Yoruma kapalı.