Genel Blog

SpaceSniffer

27

SpaceSniffer

SpaceSniffer uygulaması ile sabit diskinizde en çok yer kaplayan alanları ağaç görünümü şeklinde görebilirsiniz.

Teknolojinin artan bir şekilde gelişmesiyle birlikte mevcut donanımlarımız da bu yeniliklerin arkasından kalıyor. Video ve fotoğraf kalitelerinin artması, yazılımların iyileştirilmesi gibi durumlardan daha sonra değişmez disk alanlarımızda da boş bölge gitgide artarak azalmaya başlıyor. Değişmez diskte en fazla yer kaplayan alanları elle saptamak oldukça baskı. İşte bu durumda imdadınıza koşan SpaceSniffer, en çok yer kaplayan alanları ağaç görünümü biçiminde sizlere sunarak diski boşaltmanızda rahat sağlıyor.

Taşınabilir bir kullanım olan SpaceSniffer’da sonuçların daha ayrıntılı bir şekilde olması istiyorsanız, ilgili bölüme çift tıklatarak görünümü büyütebiliyorsunuz. Belirtilmiş dosya türlerine odaklanmak istiyorsanız bunun için de bir çözüm sunan gerçekte, dosya uzantısını arama bölümünde belirtmeniz tatmin edici oluyor. Dosya boyutu, tarih, dosya türü gibi filtrelerle arama yapmanıza da olasılık sağlayan SpaceSniffer uygulamasını bedava olarak indirebilirsiniz.

İndir

Bir önceki yazımız olan RAR Opener başlıklı makalemizde .rar, open rar file ve rar file hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.