Genel Blog

Steam Nedir?

0 382

Her oyuncunun vazgeçilmezi olan Steam… Belki de bu ismi günde onlarca kez duyuyorsunuzdur. Peki hiç merak ettiniz mi Steam nedir?

Steam, kısaca bilgisayarınıza ücretli veya ücretsiz olarak oyunları indirmenizi sağlayan platformdur. Oyunları tamamen dijital olarak hesabınızda tutmanıza yardımcı oluyor, bu sayede cd ya da kaset taşımaya gerek kalmıyor.

Steam’de eski yıllarda dolar üzerinden alışveriş yapabiliyordunuz. Fakat 2014 yılında Türk Lirası’na geçti. Ayrıca dolar kurunu 1.5 TL’ye sabitledi. Bu oyuncular için çok büyük bir fırsat olarak görülüyor. Oyunları çok daha ucuza alabiliyorsunuz.

Sadece Windows’ta değil ayrıca Linux ve Mac desteğine de sahip bu platform. Eğer aldığınız oyunlar bunları destekliyorsa başka bir bilgisayardan da hesabınıza giriş yapıp dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Steam Hesabı Nasıl Açılır?

Bu sorunun cevabı gayet basit. Öncelikle google’dan Steam’in web sitesini açıp uygulamayı bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Daha sonrasında uygulamayı bilgisayarınıza kurup, bir adet mail adresi ve şifreyle hesabınızı açabilirsiniz.

Steam’den Oyun Nasıl Alınır?

Hesap açtıktan sonra uygulamamızdan mağaza kısmına gelerek istediğiniz oyunu alabilirsiniz. Ücretsiz oyunları dilediğiniz gibi kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Fakat ücretli oyunları satın almanız için hesabınıza para yatırmanız lazım. Kredi kartı bilgileriniz ile kolay bir şekilde para yatırabilirsiniz. Endişelenmenize gerek yok son derece güvenli bir uygulamadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.