Genel Blog

SugarSync

28

SugarSync

Evde verileri kaç farklı alanda depoluyorsunuz? Peki mutlaka yedeği bulunması gereken ama yedeklenmemiş ne değin veriye sahipsiniz? Masaüstü ve dizüstü bilgisayar, harici diskler, tablet ve zeki telefonlar derken fotoğraf, video, dokümanların biriktiği geniş bir arşive sahip oluyoruz. Çoğumuz bu arşivi yönetmek konusunda eksik kaldığımız için o kadar çok şeyi silmek veya sistem hatalarıyla bu verilerle vedalaşmak zorunda kalıyoruz.

Bu duruma son vermek isterseniz, çevrim içi yedekleme ve senkronizasyon desteğine başvurmalısınız. SugarSync çevrim içi yedekleme yaptığı alanınızı tüm kullandığınız cihazların senkronize edilebildiği bir bölge haline getiriyor. Bu Nedenle aktif olarak kullanılan cihazlarda yedeklenmesini istediğiniz her veri otomatik olarak korumaya alınıyor.

SugarSync bedava kullanımlarda 5 GB‘lık bir bölge hakkı veriyor. 5 GB’lık bedava bölge kullanımı davetiyeler yoluyla 10 GB’a yükseltilebilir. Bu alanı eksik bulanlar servisin ücretli paketlerini buradan inceleyerek, kendisine yerinde bir alternatif seçebilir.

Mobil Cihaz Desteği

SugarSync’in iPad, iPhone, iPod touch, Android, BlackBerry, Windows Mobile ve Symbian cihazlar için desteği bulunuyor. Bu cihazlardan birine sahipseniz size yerinde SugarSync mobil uygulamasını seçebiliyorsunuz. 

Bilgi Güvenliği

Bu stil uygulamalarla ilgili başlıca emniyet problemleri kafamıza takılır. SugarSync TLS (SSL 3.3) ile bilgi şifrelemesiyle yedekleme yaptığı için beğenilmeyen kişilerin size özel bilgileri görmesi olası olmaz.

Verilere Her Yerden Ulaşın

SugarSync sayfasına bireysel bilgilerinizle giriş yaparak dokümanlarınıza internet olan her yerden ulaşacaksınız.

Paylaşım

Verileri istediğiniz kişilerle paylaşmak çok basit. Örneğin bir fotoğraf albümünü dost ve aile bireyleriyle paylaştığınızda bu kişiler kayıt olmadan paylaşımlarınıza ulaşabiliyor. Facebook‘a albüm eklemek isterseniz SugarSync hesabınızla aracısız bu işlemi yapabilirsiniz.

Çapraz Platform Desteği

Masaüstünde, internet ortamında ve mobil cihazlarda kullanılabiliyor. SugarSync Windows XP, Vista, 7 ve Mac OSX işletim sistemlerinde, Internet Explorer, Chrome, Firefox ve Safari tarayıcılarında ve iPad, iPhone, BlackBerry, Windows Mobile, Android, Symbian mobil cihazlarda çalıştırılabilir.

Önemli! Programın kurulumunu gerçekleştirdikten sonra bu sayfadan tescil olarak kendinize özel hesabınızı açmanız gerekiyor.

İndir

Bir önceki yazımız olan SqlBak başlıklı makalemizde SqlBak İndir - Veritabanı Yedekleme Programı - Tamindir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.