Genel Blog

Suna Dumankaya’dan Elma Sirkesi İle Yapılan Maskeler

141

Suna Dumankaya'dan Elma Sirkesi İle Yapılan Maskeler

Suna Dumankaya, saç bakımı ve deri bakımı üzere haddinden fazla hayır tarifler vermeye bitmeme ediyor. bu tazımızda tığ elma sirkesi içeren tariflerini sizinle kabullenmek istedik.
Yağlı saçlar üzere tabii saç maskesi
Yağlı saçlar üzere * 1 kıraathane fincanı elma sirkesi, * 1 kıraathane kaşığı kekik suyu * 1 çay kaşığı tuz, * 1 akarsu bardağı akarsu
Malzemelerimizi karıştırın. Elde ettiğiniz saç maskesini saç diplerinize ovma yaparak sürün. Henüz sonra buğulanmış ve ısıdam bire bir havluya kafamıza sararak yaklaşık iki saat maskeyi saçınızda bekletin.
Sonradan saçlarınızı semirtilmiş saçlar amacıyla özel benzeri şampuanla yıkayın. Bu saç bakım maskesini haftada bir tekrarlamanızda fayda var.

Normal saçlar için tonik tarifi
Metin saçlar amacıyla Suna Dumankaya, aldığınız besinlere dikkat etmenizi, sigarada, şarap ve stresten uzak durmanızı başvuru ediyor. 1 hafta boyunca aşağıdaki toniği uyguladığınızda metin saçlara kavuşabilirsiniz. * Bir kahvehane fincanı zeytinyağı ( birinci sınıf ve mebzul üs olmalıdır), * Tıpkısı şekerli kaşığı deniz tuzu, * Bir çorba kaşığı elma sirkesi, * Benzeri çorba kaşığı biberiye hasım ve * Aynı şekerli kaşığı sıska öğütülmüş maya
Tamam malzemelerimizi karıştırın. Sonradan saç diplerine boya sürermiş kabil sürüp, streç film ile sarın. Sonradan üzerini bire bir havlu ile kaplayın ve yer birkaç iki saat bekleyin.
Çabuk yağlanan ve Dökülen Saçlar İçin Suna Dumankaya öncelikle dermatoloğa görünmenizi tavsiye ediyor. Saçlarınıza uygun şampuan seçmenizi öneriyor.Ve dpğal bir hizmet tarifi veriyor:
Bir çorba kaşığı adaçayı ve aynı çorba kaşığı biberiyeyi 300 gr. çağlayık suda çay gibi demleyin ve süzün. Sonra içerisine benzeri çorba kaşığı elma sirkesi karıştırın. Soğuduktan bilahare karışıma tıpkı er bezi sarısı ilave edin. Karışımı saçınıza sürüp iki saat bekleyin. Elan sonradan durulayın.
Sağlıklı saçlar üzere elma sirkesi Fersiz saçlarınız mı var? Etkin görünmeleri üzere saçlarınızı şampuanla yıkayın. Arkası Sıra durulama suyunuza tıpkı kahve fincanı elma sirkesi koyun. Elma sirkesi saçların temiz görünmesini sağlayacaktır. Antrparantez kepek oluşumunu de engeller.
Derinlemesine Beniz Temizliği İçin Peeling
Cildi ölü hücrelerden, biriken yağlardan ve siyah noktalardan arındırmak için, derinliğine tıpkısı temizliğe gerekseme vardır. Bunun amacıyla peeling, buhar banyosu veya maskeler kullanabilirsiniz. Size basit benzeri peeling tarifi:
Malzemeler
* 1 kahvehane fincanı yulaf ezmesi, * 2,5 çay kaşığı büyüklüğünde bal, * 1 şekerli kaşığı elma sirkesi, * Kusurlu lezzetli kaşığı sıcak akarsu
Uygulama: Malzemeleri karıştırın ve cildinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ferah ve nemli ayrımsız bezle ovarak çıkarın. Eli Nimetli su ile yıkayayın.
Ayak parmakları ortada daima nasır oluşanlar için
İki diş sarmısak fırında pişirilir. Havanda bire bir fiske sodyum klorür katarak ezilir. Aynı şekerli kaşığı elma sirkesi karıştırılır. Parmaklarınıza sarıp sabaha büyüklüğünde bekletin. Doktora danışmanızda yarar olduğunu belirtelim.

Kimlik Elma Sirkesi Suna Dumankaya elma sirkesinin faydaları elma sirkesi maskaleri semirtilmiş saçlar üzere maskeler dökülen saçlar için maskeler saç sağlığı için peçe dimdik saçlar üzere maske beniz temizliği için peçe yüz arıtma maskeleri nasır üzere çözüm önerisi nasır için maske

Yoruma kapalı.