Genel Blog

Survivor Öykü kimdir, elendi mi, hangi dizilerde oynadı? Survivor 2021 Öykü Çelik nereli, sevgilisi merak edildi!

26

Survivor Öykü kimdir, elendi mi, hangi dizilerde oynadı? Survivor 2021 Öykü Çelik nereli, sevgilisi merak edildi!

Survivor 2021 Ünlüler takımında yer alan Hikaye Çelik’in kaç yaşında ve nereli olduğu araştırılıyor. İşte Diriliş Ertuğrul dizisinde Sırma karakterine, Savaşçı dizisinde Yeter Alayunt karakterine yaşam veren yeni Survivor yarışmacısı Öykü Çelik hakkında merak edilenler… 

Survivor Hikaye Çelik’in babası gündem oldu. Hikaye Çelik’in babasının adı İlker Çelik’tir. Sporcu olan İlker Çelik, zamanında Sarıyerli kaleci olarak bilinmektedir. Aslen Trabzonlu olan Öykü Çelik’in babası futbol antrenörüdür.

Hikaye Çelik kimdir?

Hikaye Çelik Survivor 2021 Ünlüler takımında yer alan yarışmacıdır. Birçok önemli dizide rol almıştır. Hikaye Çelik, Savaşçı, Yeşil Deniz ve Diriliş Ertuğrul dizilerinde yer aldıktan daha sonra adından Survivor’da bahsettirecektir.

Öykü Çelik yaşamı hakkında bilgiler…

1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Hikaye Çelik, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitimine devam ederken, bir trafik kazası geçirdi ve devamsızlıktan nedeniyle okuldan ayrılmak zorunda kaldı.

Dizi sektörüne, 2006 yılında “Selena” dizisinde oynayarak adım atan Öykü Çelik, 2009 yılında Cin Geçidi filmi ve Haluk Piyes‘in oynadığı, Kanımdaki Barut filmlerinde rol aldı. 2011 yılında Oktay Kaynarca ve Meltem Cumbul‘un oynadığı ”Nuri” dizisinde de Reyna rolünü oynayan Hikaye Çelik, 2012 yılında başlayan senaryosunu Mahsun Kırmızıgül‘ün yazdığı ”Benim için Üzülme” adlı dizide Bahar rolünü canlandırdı.

2014 yılında “Ağlatan Dans” adlı dizide Kıvanç Kasabalı ile başrolde oynadı. 2014 yılında “Yeşil Deniz” adlı dizi filmde Burak Serdar Şanal, Öykü Çelik, Melis Babadağ, Mert Turak, Burak Alkaş, Ali Barkın, Belirlenmiş Gürsoy, Renan Bilek, Zeynep Gülmez, Nuri Gökaşan, Yener Gürsoy, Jale Aylanç, Elvan Dişli ile beraber rol aldı.

2014 yılında meslek adamı Ahmet Murat Çakan ile dünya evine giren Öykü Çelik’in evliliği 15 ay sürmüştür. çok iyi derecede İngilizce bilen Hikaye Çelik, dizi ve sinema filmlerinde oynamanın dışarıya buz Pateni, Futbol, Kayak, Roller Skate gibi Spor dallarına merakı ve ilgisi vardır.

Hoş oyuncu son olarak, Savaşçı dizisinin kadrosuna katıldı. Hikaye Çelik dizide Astsubay Üstçavuş Yeter Alayunt karakterini canlandırdı.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Sırma Hatun karakterine hayat verdi.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Oda Nihal kimdir, gerçek adı, hikayesi ne? Esra Ronabar hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde kırmızı oda nihal, kırmızı oda nihal kim ve kırmızı oda nihal konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.