Genel Blog

Susam Yağının Cildi Yenileyip Beslediğini Biliyor Musunuz?

139

Susam Yağının Cildi Yenileyip Beslediğini Biliyor Musunuz?

Vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve lesitin açısından haddinden fazla varlıklı olan susam yağı ten yaşlanmasını engelliyor.
Özellikle E, A ve B kompleks vitaminleri içeren şırlağan mineral adına da demir ve kalsiyum itibarıyla hayli ensesi kalın. İçeriğinde sesamol, besamolin ve sesamin antioksidanları bile barındırıyor.
Ayrıca içerdiği omega 9 oranı ve antioksidanlar nedeniyle ısıya, tere ve ışığa alın dayanabilen; cilde sürülmesinden sonraları ruz ışığı altında etraflı müddet bozulmadan kalabiliyor.

İçindeki natürel lesitin ve antioksidan maddeler, yağın derinlere kadar emilmesini sağlıyor. Sonunda cildin yaşlanması engelleniyor.
Susam yağı; saç amacıyla de haddinden fazla aktif. Uzmanlar; doğrudan saç diplerine uygulanırsa saçları güçlendirdiğini belirtiyor. İçeriğindeki kalsiyum yardımıyla tırnakları üstelik onarıyor. Harici kullanımda deri sorunlarını ve mantar enfeksiyonlarını engellemeye koruyucu olmaktadır. Kullanımı: Cilde ovma fora etmek yoluyla uygulanabilir.

Etiket keski bakımı saç besleyen susam yağı saçlardaki kırıklar için hangi yapabilirim cildin yaşlanmasını pekâlâ engelleyebilirim? mantarlar için hangi yapabilirim? cilt sorunlarında kocaman iksir

Yoruma kapalı.