Genel Blog

Tarçın Diyeti

151

Tarçın Diyeti

Tarçın diyetini elan evvel duydunuz mu bilmiyoruz ama Ilişki Akalın ve Gülben Ergen kabil ünlülerin sıkça uyguladıkları benzeri rejim olduğunu söyleyebiliriz. Vücudunuzu ödeşme gösteren genişlik ideal diyetlerden biridir tarçın diyeti. Tarçın diyetinin zahir baskı ettiğini ve elbette uygulanması gerektiğini diyetisyen Bahir Berksoy şöyle anlatıyor;

 

Tarçının yeryüzü makro özelliği çağ şekerini ve kolesterolü düşürmesidir. Tarçının içeriğinde kâin sinnamaldehit, bu özelliği göstermektedir. Tarçınla ilişkin yapılan birçok araştırma vardır. Bu tetkikat tarçının alelhusus tip-2 şeker hastalığı hastalarında çağ şekeri kontrolünü sağladığını, kan kolesterin ve trigliserid seviyelerinde sukut sağladığını, iyi huylu kolesterolü yükselttiğini ve kilogram kontrolünü sağlamada etkili olduğunu göstermiştir.

Örneğin;

15 normal gösterişli ve 15 obez can üstünde yapılan araştırmada, ayrımsız gruba girintisiz çıkıntısız kahvaltılık çıtır çıtır mevdu, değişik grubun gevreğine ise 6 gr (benzeri lezzetli kaşığı kadar) tarçın ilave edilmiş.Kahvaltıdan evvel ve sonradan seçme iki grubun da kanındaki glikoz değeri ölçülmüş. Sonuçta tarçınlı çıtır çıtır yiyenlerin koku şekeri değeri, diğerlerine nazaran %24 oranında düşüş göstermiş. Yapılan başka benzeri araştırmada bile, seçkin devir 1 gr tarçın kullanan kişilerin içki şekerinde %20 oranında düşüş ile gelişigüzel kilogram değerlerinin tartılı gittiği görülmüş.

Tarçın suyu tüketin

Tarçın 0,5-1 gr kabuk parçalandıktan bilahare kaynatılmış sıcak su içerisinde 15 an demlenerek içilebilir. Günde 3-5 defa içilmesi yeterlidir. Su dahil eksiksiz içeceklerinizde çubuk veya türap tarçını kullanabilirsiniz. Seçkin bitkide olduğu kabilinden tarçının dahi fazlası zararlıdır. Aşkın tüketildiğinde vücutta alerjik reaksiyonlar oluşturduğu görülmüştür.Tarçın, önerilen miktarlarda tüketildiğinde iştahınızı arama altına alır ve fazla kilolarınızdan kurtulmanıza havari peki.

Kimlik Yadırgatıcı Diyetler gülben akil baliğ diyeti bağlam akalın diyeti ünlülerin diyeti ünlülerin tez zayıflatan diyeti dimdik diyetler yağ eriten kefaret tarçın diyeti tarçın diyeti şüphesiz yapılır Tarçın

Yoruma kapalı.