Genel Blog

Teşkilat Hakkı kimdir, gerçek adı ne? Tuncer Salman hangi dizilerde oynadı?

52

Teşkilat Hakkı kimdir, gerçek adı ne? Tuncer Salman hangi dizilerde oynadı?

TRT 1’in her Pazar ekrana gelen Teşkilat dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları merakla merak ediliyor. Peki fakat Teşkilat Hakkı kimdir?

Teşkilat Hakkı kimdir?

Tuncer Salman karakterini ve diziyi anlatırken ‘’ Bilindiği üzere projemiz kesin, istihbarat dizisi. Ben de bu dizide istihbarat memurunu oynuyorum.’’ diyerek anlattı.  

Tuncer Salman kimdir?

Tuncer Salman, 15 Mart 1965 tarihinde Uşak’ta dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuğu Belli Başlı Sanat Dalı’ndan 1992 yılında mezun oldu.

Tuncer Salman, bir sene Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalıştıktan sonradan atandığı Antalya Devlet Tiyatrosu’nda 2001 yılına kadar çalıştı. 2002 yılından itibaren Bursa Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. 2010 yılında Devlet Tiyatroları’ndan ayrıldı.

Tuncer Salman kameralar karşısına öncelikle Emret Bakanım adlı diziyle geçmiş ve Beşik Kertmesi, Annem, Kurtlar Vadisi, Dila Bayan ve Kördüğüm gibi yapımlardaki performansıyla tüm Türkiye’nin beğenisini kazanmıştır.

Son olarak Kuşlarla Seyahat dizisinde Seyyah karakterine yaşam vermiş olan Tuncer Salman, 1.79 metre boyunda ve Balık burcudur.

Tuncer Salman, Teşkilat dizisinde Hakkı karakterine yaşam vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Teşkilat Ceren kimdir, gerçek adı ne? Ezgi Eyüboğlu hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde ezgi eyüboğlu, istanbul ve seo haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.