Genel Blog

Teşkilat Sermet kimdir, kaç yaşında? Atılay Uluışık hangi dizilerde oynadı? Bizimkiler’in Ali’si Teşkilat’ta!

25

Teşkilat Sermet kimdir, kaç yaşında? Atılay Uluışık hangi dizilerde oynadı? Bizimkiler'in Ali'si Teşkilat'ta!

Teşkilat dizisinin Sermet karakteri merakla araştırılıyor. Bir dönem ekranlarda 14 sene her tarafında yayınlanan Bizimkiler dizisinde Ali karakterini canlandıran Atılay Uluışık TRT’nin sevilen dizisi Teşkilat’ta Sermet’e hayat veriyor. İşte Teşkilat Sermet ile ilgili bilgiler…

Teşkilat Sermet kimdir?

Atılay Uluışık, 9 Mart 1977 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. 1995 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden sonradan, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nden 2000 yılında mezun olmuştur.

14 yıl süren ve 2002 yılında son bulan Bizimkiler dizisinde rol almaya başladığında 12 yaşında olan oyuncunun kariyeri, Ali Poyrazoğlu ile TRT’de oynadığı bayram skeçlerine dayanmaktadır. Dizi başladığı sırada Şehir Tiyatroları’nda da rol almaktaydı. Tiyatroya, dizi için istenen çocuk tanımlama edildiğinde Uluışık da Bizimkiler dizisinde rol almaya başladı. Atv’de yayımlanan Doksanlar dizisinde hoca Kemal’i canlandırmıştır. Oyuncunun Alya isminde bir kızı vardır.

Bir önceki yazımız olan Kefaret Münü ne demek? Kefaret Münevver kimdir, kaç yaşında? Ayşegül Cengiz nereli, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde kefaret, kefaret münevver ve kefaret münü hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.