Genel Blog

Teşkilat Uzay kimdir! Teşkilat Uzay’ın karısı merak edildi! Serdar Yeğin kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

23

Teşkilat Uzay kimdir! Teşkilat Uzay'ın karısı merak edildi! Serdar Yeğin kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

TRT 1’in her Pazar ekrana gelen Teşkilat dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları merakla merak ediliyor. Peki lakin Teşkilat Uzay kimdir?

Teşkilat Uzay kimdir?

Serdar Yeğin karakterini ve diziyi anlatırken ‘’Ekibin çözümleme uzmanı. Çözümlemeli zekası fazla yüksek olduğu için şehvetli yaklaşımları birazcık farklıdır. Yere düşen bir insana üzülmek yerine yere niçin düştüğünü analiz eden bir alıcı. Sokakta gördüğünüz insanlardan bir tık daha öbür. ‘’ diyerek anlattı.  

Serdar Yeğin kimdir?

12 Ocak 1980 tarihinde Bursa’da doğan Serdar Yeğin lise eğitimini Bursa’da tamamladı. 1995 senesinde daha öğrenciyken Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde düzenlenen kurslara başladı.

1998 yılında, lise eğitimi bittikten sonra Ankara’ya dışarı giden Serdar Yeğin Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünde eğitim almaya başladı. Buradaki öğrenimine 2 sene devamlı oyuncu, daha sonra eğitimini yarıda bırakarak İstanbul’da eğitim almaya karar verdi.

2001 senesinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünün kabiliyet sınavlarını kazanan Serdar Yeğin, 2005 senesinde buradan mezun oldu.

Konservatuvar eğitimi baştan başa, Yıldız Kenter, Haldun Dormen, Mehmet Birkiye, Suat Özturna gibi hocalardan eğitim aldı. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra öyle çok televizyon ve sinema filminde yer aldı. Son olarak Tiyatro Seyirlik oyunculuk yapmaya devam etmektedir.Gülşah Deniz Yeğin ile evlidir .

Bir önceki yazımız olan Teşkilat Zayed Fadi kimdir? Yanındaki kadın yardımcısı merak edildi! Mehmet Usta kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde mehmet usta, seo haber ve teşkilat hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.