Genel Blog

Teşkilat Zayed Fadi kimdir, gerçek adı ne? Mehmet Usta kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

42

Teşkilat Zayed Fadi kimdir, gerçek adı ne? Mehmet Usta kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

TRT 1’in her Pazar ekrana gelen Teşkilat dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları ilgiyle merak ediliyor. Peki fakat Teşkilat Zayed Fadi kimdir?

Teşkilat Zayed Fadi kimdir?

Mehmet Usta karakterini ve diziyi anlatırken ‘’ Hikayenin aslında fena tarafı diyebilirim. Enerjik bir karakter, idealleri var, ideallerinin uğruna hiç imtiyaz vermeden devam ediyor. Karakter çok merak uyandırıyor. ’’ diyerek anlattı.  

Mehmet Ressam kimdir?

20 Şubat 1979 Düzce doğumlu olan Mehmet Sanatkâr, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Ekmek Teknesi dizisinde oynadığı “Ölü” ve Bez bebek dizisinde ki “Şoker” karakterleriyle tanınmıştır. Aslen Trabzon’lu olan oyuncunun ailesi küçük yaşlarda babasının ve amcalarının iş kurduğu İstanbul’a taşındı. Doğum yeri İstanbul olmasa da ilk yaşına İstanbul’da girdi ve yaşamını burada büyüyerek devam ettirdi.

İlkokulu Aksaray Mahmudiye İlkokulu’nda, orta okul ve liseyi İstanbul Davutpaşa Lisesi’nde okudu. Üniversite eğitimini ise Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde tamamladı. Üniversite eğitiminden sonra master eğitimi de yapmaya karar veren Mehmet Sanatçı, masterini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyoloji ve Antropoloji Anabilim dalında ve Sanat Sosyolojisi alanında ‘Modernlik ve Modernleşme ekseninde Geleneksel Türk Tiyatrosu’ tezi ile tamamladı.

Yaşamı her tarafında Spor ve oyunculuktan hiç kopmayan Mehmet Artist, fakülte yıllarına dek Uzakdoğu Savunma Sanatları ile yakından ilgilendi.

Bir önceki yazımız olan Teşkilat Hakkı kimdir, gerçek adı ne? Tuncer Salman kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde haberler, seo haber ve teşkilat hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.