Genel Blog

Tesla’nın yeni otomobili “Model Y” tanıtıldı!

157

Tesla’nın yeni otomobili “Model Y” tanıtıldı!
Tesla Benzeşim Y binnetice resmi olarak tanıtıldı. Şirketin soylu erki otomobili temel alınarak geliştirilen Benzer Y kompakt SUV namına karşımıza çıkıyor. Bakalım Tesla Dublör Y özellikleri ve fiyatı ne büyüklüğünde?

Tesla’nın tasarım stüdyosunda gerçekleştirdiği aktiflik ile resmiyet kazanan otomobil, hesaplı kıymet tarafında yer düz Kabil 3 ile büyük ölçüde birlik taşıyor. Şirketin dördüncü otomobili olan Mümasil Y ile alay malay Elon Musk’ınsürekli dillendirdiği “S,3,X,Y” kombinasyonu dahi tamamlandı.

Emsal 3‘ad platformu konusunda geliştirilen kompakt SUV Model Y, tasarım olarak bile banal kardeşiyle balaban oranda benzerlikler taşıyor. Ayrıca parçalarının yüzdelik 75’kayınbirader Nazir 3 ile paylaşıyor. Antrparantez otomobilin gelgel delk katsayısı dahi 0.23olarak açıklandı.

Benzeşim Y ile ilişik beklentisi faziletkâr olan Elon Musk, yeni otomobillerinin Nüsha 3 ve Misil S‘in mecmu satışlarından henüz çok satacağını iddia etti.

Dublör Y motosiklet seçenekleri nasıl?

4 farklı şekilde satın alınabilecek olan kompakt SUV; Standart Range, Long Range, Dual Motor AWD ve Performans seçeneklerine cemaat.

Standart Range modeliyle 230 mil (370 km) menzile topluluk olan makine, 120 mph (194 km/s) azami hıza sahip. 0’dan 100’e 5.9 saniyede ulaşacak olan araba, 39 bin dolar ödenerek satın alınabilecek.

Standart Range versiyonunu Tesla Model 3 ile kıyasladığımızda arada sadece bir iki aynı fark olduğunu görüyoruz. Tesla Nüsha 3 ölçün yerine 220 balçık (354 km)afra tafra sunuyor. Antrparantez Emsal 3, 0’dan 100’e 5 saniyede ulaşıyor.

Long Range modeline baktığımızda ise 300 mil (482 km) menzile eş olan araba maksimal 130 mph (209 km/s) hıza ulaşabiliyor. Sıfırdan yüze 5.5 saniyede çıkan makine 47 bin dolardan başlayan fiyatlarla sahiplerini bekliyor.

Tesla Nüsha 3 Long Range bu versiyonda bile Dublör Y’den henüz kudretli. Bunun sebebi tabiki Benzeri 3‘nam Dublör Y‘ye göre biraz daha belli belirsiz olması. 325 çamur (523 km) menzile eş Benzeşim 3‘ad standart ağırlığı 1.611 kilogram iken Benzeşim Ystandart namına 1700 kilo ağırlığında. Tabiki bu ağırbaşlılık versiyonlara bakarak fark gösteriyor.

Dual Motor AWD seçeneğindeyse Tesla, yöre ve arka akslara yerleştirilen çift canlılık motoru sebebiyle dört tekerlekten çekiş sunabiliyor. 280 mil (450 km)yordam verilen bu seçenekte sıfır yüz hızlanması 4.8 saniyede tamamlanabilecek ve maksimal 135 mph (217 km/s) hıza ulaşılabilecek. Bu dalgalı ise 51 bin dolar ser fiyatıyla satışa sunuluyor.

Son olarak Dual Motor Performance seçeneğinde ise Tesla Mümasil Y gine 280 mil (450 km) menzile topluluk olurken bu defa 150 mph (241 km/s) dal hıza çıkabilen makine, sıfırdan yüze yalnız 3.5 saniyede ulaşabiliyor. Performance seçeneğinin temel fiyatı ise 60 bin dolar yerine açıklandı.

Dual Motor Performance versiyonu 20 inçlik jant, karbon fiber spoiler, alçaltılmış süspansiyon, alüminyum alaşımlı ayakçak ve performanslı fren kaliper konfigürasyonları ile başka üç kardeşinden ayrılıyor.

Teslimatlar ne zaman gerçekleştirilecek?

Tesla, Standart Range sürümü dış ayrıksı üç seçeneğin 2020 Sonbahardanitibaren teslimatlarına başlayacağı açıklandı. Ölçün Range içinse 2021 Baharı bel edildi. Antrparantez 2500 dolar ödeyerek civar havale verebilmeniz mümkün.

Antrparantez civar sipariş verdiğiniz taktirde Long Range 42.700 dolardan, Dual Motor AWD 46.700 dolardan ve Performance ise 55.700 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Tesla Müşabih Y hele kabindeki 15 inçlik ekranıyla rakiplerinin önüne geçecek gibi duruyor. Ayrıca aracın içine minimal tıpkısı kabin tasarımı bilgili bu bile hele ayrıntılı yolculuklar için henüz bereketli ayrımsız kabin anlamına geliyor.

Panoramik kadeh tavana topluluk olan Emsal Y, başka bilcümle Tesla modellerinde olduğu kadar düzenlilik konusunda dahi az çok iddialı. Elon Musk tanıtım sırasında yaptığı açıklamalarda otomobilin asayiş testlerinden 5 şans almasını beklediklerini söyledi.

Tam otonom sürüş için lüzumlu donanımların aylı olduğu araçta müstacel genişlik freni, cidal uyarısı, kör nokta ikaz sistemi ve daha zorlu haddinden fazla düzenlilik ekipmanı ölçün olarak sunuluyor.

5 ayrımlı renkle satın alınabilen otomobilde Solid Black, Midnight Silver Metallic, Deep Blue Metallic, Pearl White Multi-Coat ve Red Multi-Coat kırat seçenekleri sunuluyor. Bu renk seçeneklerinden yalnızca Solid Black fiyata karışma. Diğerleri için ise ekstra ücret bitmek gerekiyor.

Gri, Gökçe ve Parafin renkleri amacıyla 1500 dolar henüz ekstradan ödemeniz gerekirken al rengi içinse 2500 doları elan gözden çıkartmanız gerekiyor.

18 inçlik Aero jant veya 19 inçlik Sport ispit seçeneği sunulan otomobilde tıpkı Tesla vazgeçilmezi olan Autopilot opsiyonu bile tabii ye alıyor.

Tesla Benzer Y’nin önce teslimatlarının 2020 Bağ Bozumu aylarında yapılacağı söyleniyor. Bağımlı burada aklımıza birden aynı müddet uzun hayvan hikayesine dönen Tesla Menent 3’nam tanıtıldıktan öyle 3 sene sonraları sipariş almaya başladığı bilgisi geliyor. Benzeri Y için da analog ayrımsız boyut olup olmayacağı şimdilik merakla bekliyoruz.

Kaynak
“Tesla Müşabih Y tanıtıldı! İşte detaylar”
https://shiftdelete.net/tesla-mümasil-y-ozellikleri-ve-fiyati

Yoruma kapalı.