Genel Blog

ToDoList

29

ToDoList

Tamamlamanız gereken tüm görevleri peşine düşüp takip etmeye niyetlenmek bayağı şartlar aşağı doğrusu fazla zordur. ToDoList adlı başarılı yazılım yardımıyla günlük olarak bütün yapmanız gerekenleri not alarak zahmetsizce peşine düşüp takip edebilirsiniz.

Program gayet anlaşılması mümkün temiz bir arayüze sahiptir ve yazılım tüm asıl fonksiyonlarını anlatan kısa bir eğitici sihirbazı içerisinde barındırmaktadır.

Yapmanız gereken görevleri tarihleriyle birlikte oluşturabilir ve yapılması gereken görevleri birbirinden yarmak için kişiselleştirebilirsiniz.  Hem görevlerinize 1’den 10’a dek rakamlar atayarak tartı seviyelerini belirleyebilir, görevi tamamlamanız gereken tahmini süreyi belirleyebilir veya görevlerinize bir renk kodu atayabilirsiniz. Hatta listenizde bulunan görevleri başka kullanıcılara bile atayabilirsiniz.

Oluşturduğunuz görevlerle ilgili açıklama bölümleri ve ilave notlar alma şansınız da yer alan yazılım üzerinde aldığınız notları gelişmiş metinler şeklinde oluşturabilirsiniz. Yazı tipi, boyutu, hizamala, renk ve tablo oluşturmak adamakıllı sizin elinizde.

Tamamlamanız gereken görevlerin bitiş tarihleri yaklaştıkça yüzdelik ifadelerle ilerleme durumunuzu görüntüleyebilirsiniz. Bütün görevlerin açılış gününü, bitiş tarihini ve çalışma durumu gibi kriterlerini ayrıca filtreleyebilirsiniz.

ToDoList‘in ayarlar bölümünden isterseniz arayüz dilini değiştirebilir, belirtilmiş özelliklere kısayol tuşları atayabilir ayrıca de arayüz görünümünü özelleştirebiliriz.

neticede ToDoList bilgisayarınızda yer alması gereken elverişli uygulamalardan birisidir. Programı ilk kez kullanacak olan kullanıcılarımız birazcık zorlanabilirler fakat süre geçtikçe yazılımdan keyif alacaklarına eminim.

İndir

Bir önceki yazımız olan Ultimate Settings Panel başlıklı makalemizde 6.6, download ultimate settings panel free ve system hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.