Genel Blog

Toygun Ateş’in eşi Victoria Kırgız kimdir?

72

Toygun Ateş'in eşi Victoria Kırgız kimdir?

Koronavirüs sebebiyle yoğun bakımda tedavi gören tiyatro ve sinema sanatçısı Toygun Alev(66) vefat etti.  İnönü Üniversitei Turgut Özal Tıp Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Kovid-19 enfeksiyonu sebebiyle yoğun bakımda cihaza alt entübe olarak hastanemizde çare görmekte olan tiyatro sanatçısı Toygun Ateş vefat etti. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Toygun Ateş 9 gündür hastanemizde tedavi görmekteydi” denildi.

Toygun Ateş’in eşi Victoria Kırgız kimdir?

Toygun Alev’in eşi Victoria Kırgız, “Mutasyonlu koronavirüs çıkmış. Böbrekler iflas etmiş. Ayrıca solunum hem de diyalize bağlamışlar. Hastaneyi aradım, doktoru data vermedi. ‘Gelirseniz yüz yüze görüşürüz’ dedi. Bu hava koşullarında nasıl gideceğim? İki çocuğum var yanımda, ne yapacağımı bilmiyorum” biçiminde açıklama yapmıştı.

602fb58670380e1e4005b4fb

 

Toygun Ateş kimdir?

2 Haziran 1954 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Toygun Ateş, İstanbul Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Çok sayıda tiyatro oyununda oynayan Ateş, sinema oyunculuğuna 1976 yılında başladı. Toygun Alev, 1976’dan itibaren 100’den pozitif sinema ve dizi filminde oynadı. Seslendirme sanatçısı olarak hem seslendirme yönetmenliği keza farklı alanlara yönlendirilmiş yapımlar için seslendirmeler yaptı. Sinema yönetmeni ve senaryo yazarı da olan Toygun Ateş, yeni projelerde oyuncu, yönetmen, senaryo yazarı olarak yer almaya devam etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Toygun Ateş kimdir? Usta sanatçı Toygun Ateş öldü mü? Son dakika… başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.