Genel Blog

Türk dizileri İspanya’da birinciyi değiştirdi! Ve Tuba Büyüküstün, geleceği görüp Sefirin Kızı’ndan bir hak kopardı!

189

Türk dizileri İspanya’da birinciyi değiştirdi! Ve Tuba Büyüküstün, geleceği görüp Sefirin Kızı’ndan bir hak kopardı!
Türk dizileri İspanya’da birinciyi değiştirdi! Ve Tuba Büyüküstün, geleceği görüp Sefirin Kızı’ndan bir hak kopardı!

TelevizyonGazetesi.com / Tafsilat – Pandemi döneminde de acun çapında Türk dizilerine olan ilginin artmaya devam ettiği görüldü… Özellikle sonuç dönemde Türk dizileri konusunda İspanya’da yaşanan gelişmeler özen cazibeli. Bire Bir bambaşka gelişme ise Tuba Büyüküstün’ün Yağız Mülk Amor tecrübesinden çıkarttığı dayanılmaz ders.

Son günlerde magazin gündemine yansıyan Tuba Büyüküstün’ad Sefirin Kızı dizisiyle ilgilendiren yaptığı anlaşmada mehabetli bir ayrıntı var. Rakamlar az buçuk ilaveli adına söylense birlikte değişik tıpkısı bahis var ki, Tuba Büyüküstün’nam hangi kadar düşüncesiz akım ettiğini anlatıyor. Ünlü oyuncu, elan ilk Açık Deniz Akyürek ile başrolünde vadi aldığı Esmer Mülk Aşk dizisinin dünyanın birçok ülkesine satılması ve bu durumdan bile yapımcının yavaş ücretler kazanmasından ders çıkardı.

Tuba Büyüküstün’ün Sefirin Kızı ile anlaşırken, çağ başı ücretin birlikte güçlükle dışı satışlardan de pay istediği ve bunu kabul ettirdiği belirtiliyor. Bu genişlik dahi Büyüküstün’ad Karaca Mal Aşk’ın katlanılamaz satış rakamlarından sonra Sefirin Kızı dizisinin da yetersiz dışında analog bir evolüsyon yaşanması yerinde bundan hisse alacağı anlamı taşıyor.

Tamam bu neden koca? İşte bu noktada İspanya’birlikte yaşanan gelişmelere çalmak lazım. İspanya’nın iddialı iki kanalı ortada Türk dizileri üzerinden benzeri rekabet yaşanıyor.

Antresmedia grubunun kanalı olan Antena 3 ile Mediaset grubunun iz organı olan Telecinco arasında Türk dizileri yarışı başladı. Antena 3’de haftanın dört günü Türk dizisi yayınlanacak. Yaşanan bu evolüsyon rekabette ibrenin Antena 3 kanalına dönmesini ve 28 ay sonradan rakibini geçmesini sağlamış.

Milliyet Cadde yazarlarından Sina Koloğlu’nun aktardığına göre, Antena 3 kanalının kamer ortalaması yüzdelik 13.4 reşit. Telecinco ise yüzde 12.7’dahi noksan. Evet bu noktaya zahir gelindi?

Koloğlu, şu yanıtı veriyor: ” Zahir oldu? ‘Kadın’ dizisiyle… Demincek haftanın üç günü ‘Avrat’ veriş haset de ‘Kızım’ projesini yayınlama kararı almışlar.”

Yoruma kapalı.