Genel Blog

Tuz

352

Tuz

Sayı Farkı diyetimizdeki sivri sodyum klorür (sodyum) bir nice çalışmanın odak noktası ergin ve serencam yıllarda bu bahis odak noktası olmuştur. Veriler, itiyat gereği fazla miktarlarda sodyum klorür tüketen insanlarda faziletli tansiyonun (efdal tansiyon) elan az tuz kullanan insanlara bakarak henüz kesif ortaya çıktığını göstermektedir. Ayrıca, tetkikat umumi adına erdemli tansiyonu olan insanların, sodyum oranı düşük tıpkı kefaret uygulayarak zaman basınçlarını düşürebildiklerini göstermektedir. tansiyon, nefes dolaşımının atardamar duvarlarına uyguladığı basıncı belirtir. Soluk dolaşımında henüz çok sıvı olduğu ant ya da soluk damarları daraldığı ahit, basınç henüz yüksektir.

Averaj diyetimizde tuz oranı erdemli olma eğilimindedir. Hepimiz yediğimiz tuz miktarına ilgi etmeliyiz, şişman ayrımsız tuz sınırlama çabası sadece erdemli tansiyonunuz varsa (evet birlikte eğilimliyseniz) gereklidir. O ant de, diyetinizdeki tuz miktarını kesmek, koku basıncınızı tenkis etmek için atacağınız adımlardan yalnızca benzeri tanesi.
Sodyum Klorür, yediğimiz birden dakikasında parçalanmamış bitkilerde ve hayvanlarda oranı birkaç bile olsa vardır. Haddizatında, vücudumuzun akıllıca şekilde işlemesi amacıyla birkaç miktarda tuz yeterlidir (günde tahminî kalık gram, yanı yaklaşık dörtte ayrımsız öz kaşığı). Ortalama adına günde 6 ile 8 gram (2 evet de 3 çay kaşığı) tüketilmektedir. Ancak, günümüzde diyetteki tuza ait yayınlarla bu miktar azalmaktadır.
Sodyum Klorür tüketiminizde frene basmanız gerekiyor ve bu işe hazırladığınız yemeklerde tuz oranını azaltarak başlayabilirsiniz. Pişirirken tuz kullanmayın ya bile çokça birkaç miktarda kullanın. Kemirmek masanızdan tuzluğu kaldırın. Tuz olmayınca aşındırmak lezzetsiz geliyorsa, tatlandırıcı otlar kullanın. Cips ve bitap kadar tuzlu yiyeceklerden kaçının. Tuzlu tereyağı ve margarinden tuzsuzlarına geçin.
Birçok meful gıdanın büyük oranda tuz içerdiğini aklınızdan çıkarmayın. Gıda etiketlerini tetkik alışkanlığı kazanın. Bu etiketler, bileşenleri tutar sırasına göre listelerler. Sodyumun (sodyum klorür) listenin dal sıralarında vadi aldığı gıdalardan ırak durun. Monosodyum glutamat (MSG), sodyum klorid (şerç tuzu) ve ayrıca karbonat (sodyum içerir) yazılarını arayın. Ketçap, hardal ve soya fasulyesi sosu kabil tatlandırıcılar birlikte sodyum oranı yüksektir. Amade çorbalar, ten suları, jambon, söğüş vücut, sosis gibi gıdalarda dahi tuz oranı yüksektir.

Kimlik faziletkâr tansiyonun sebepleri neden faziletli gerilim tuzun erdemli tansiyonla ilgisi var mı? diyette tuzun önemi yiyecek ve içeceklerde sodyum klorür var mı? tuzun zararları nelerdir? tansiyona sebep olan nedir? sodyum klorür hastalık zararlı?

Yoruma kapalı.