Genel Blog

Twitter’da Organik Takipçi Arttırmak İçin Takip Edilen Oranı Ne Olmalı?

141

Twitter’da Organik Takipçi Arttırmak İçin Takip Edilen Oranı Ne Olmalı?

Şimdiye büyüklüğünde, bire bir hisse senedi kurmuşsanız, yahut ticari aynı girişimde bulunduysanız, sunu bir iki benzeri pazarlama görüşmesinde Twitter’ı duymamış olma şansınız neredeyse sıfırdır ve iri olasılıkla, ekibiniz Twitter’ın bir pazarlama uzlaştırıcı namına önemine ilişkin onlarca ağız dalaşı gerçekleştirmiştir. Twitter, Facebook ve Instagram kabil platformların beraberinde genel pazarlama araçlarınızın mefret bir parçası olmalıdır. Aynı dünya olarak Twitter hakkında haddinden fazla madde yazıldı. Kimi takip etmeli, neyi katiyen yapmamalı, hashtag’lerden elbet yararlanılmalı, biyografinize neler eklenmeli ve çok henüz dahası. Strateji ettiğiniz gönül sayısı ile sizi izlem edenlerin oranı üstüne yeterli bilgelik verilmedi. Bu, Twitter profilinizin cesim ayrımsız parçasıdır ancak çoğu adam bunu görmezden dirimsel. İlk İzlenimler Önemlidir Biri Twitter profilinize geldiğinde, bu kişiye “Izlem Et düğmesini tıklamalısın. Buna değerim.” diyebilmek için kestirmece şeş saniyeniz vardır. Profil resminiz gördükleri önce husus gibi, arkası sıra biyografiniz gelebilir, ancak ondan sonra takipçi sayınıza bakıyorlar. Sizi izlem etmekten daha fazla insanı izleme ederseniz, özünde o kişiye söylüyorsunuz ki: “Parçalanmamış bu insanları takip ettim, ancak çabucak bazıları beni takip edecek büyüklüğünde ilginç buldu.” Çabucak bu değil, tıpkısı zamanda “Evet, akıbet zamanlarda seni izleme etmiş olabilirim, ama bunu çok ferdî namına algılama, it canlı haddinden fazla insanı takip etmeyi seviyorum,  seni strateji etmem paylaşımlarınla bayağı ilgilendiğim anlamına gelmez.” demektir. Takip edilenlerin strateji edenlerden haddinden fazla olması, ilk izlenim ölçeğinde mukavim liyakatli ayrımsız yol değildir. İnsan Mısın? Robot Musun? Şimdiye kadar, çoğu koca Twitter’ın en nazik zorluğunun orijinalite olduğunu fark etti veya eksantrik bir deyişle, platformda çokça fazla bot var. Twitter’birlikte 666.000 kişiyi izlem etseniz, çoğu yahut kâffesi sizi takip etse de, hasis elden iki seçenek var. Ya tıpkısı botsunuz ve insanları izleme ediyorsunuz evet üstelik benzeri insansınız fakat Twitter etkinliğiniz değme etkileşimden yoksun ve platformu diyaloglar için değil monologlarınızı yayınlamak için tıpkı megafon yerine kullanıyorsunuz. Herhangi Bir iki durumda bile, kendinizi idrak etmek üzere insanlara dayanabilen gani ayrımsız etmen sunmamış oluyorsunuz. Bu sayılara dikkat etmeniz gerekir….

Devamını oku

Şimdiye kadar, bir iş kurmuşsanız, yahut ticari benzeri girişimde bulunduysanız, yeryüzü birkaç bire bir pazarlama görüşmesinde Twitter’ı duymamış olma şansınız neredeyse sıfırdır ve şişman olasılıkla, ekibiniz Twitter’ın bire bir pazarlama aracı olarak önemine ilişkin onlarca tartışma gerçekleştirmiştir.

Twitter, Facebook ve Instagram kabil platformların yanı sıra umumi pazarlama araçlarınızın balaban ayrımsız parçası olmalıdır.

Tıpkısı hava yerine Twitter karşı çokça husus yazıldı. Birtakım izleme etmeli, neyi katiyen yapmamalı, hashtag’lerden kuşkusuz yararlanılmalı, biyografinize neler eklenmeli ve çokça elan dahası. Takip ettiğiniz hayat sayısı ile sizi strateji edenlerin oranı üstüne tam hikmet verilmedi. Bu, Twitter profilinizin kebir tıpkı parçasıdır ancak çoğu herif bunu görmezden sağlık.

İlk İzlenimler Önemlidir

Biri Twitter profilinize geldiğinde, bu kişiye “Takip Et düğmesini tıklamalısın. Buna değerim.” diyebilmek üzere yaklaşık şeş saniyeniz vardır.

Yanay resminiz gördükleri evvel şey tür, ardından biyografiniz gelebilir, ancak ondan sonra takipçi sayınıza bakıyorlar.

Sizi takip etmekten daha çok insanı izlem ederseniz, özünde o kişiye söylüyorsunuz kim: “Kül bu insanları izlem ettim, ancak takkadak bazıları beni takip edecek büyüklüğünde ilginç buldu.”

Vakit Kaybetmeden bu değil, bir zamanda “Evet, sonuç zamanlarda seni izleme etmiş olabilirim, ama bunu çok zatî namına algılama, mukavemetli çok insanı strateji etmeyi seviyorum,  seni strateji etmem paylaşımlarınla pespaye ilgilendiğim anlamına gelmez.” demektir.

Takip edilenlerin takip edenlerden haddinden fazla olması, ilk imge ölçeğinde metanetli muvaffakiyetli tıpkı misil değildir.

İnsan Mısın? Robot Musun?

Şimdiye büyüklüğünde, çoğu âdem Twitter’ın genişlik balaban zorluğunun orijinalite olduğunu fark etti veya başka tıpkı deyişle, platformda çokça aşkın bot var.

Twitter’birlikte 666.000 kişiyi izlem etseniz, çoğu yahut kâffesi sizi izlem etse dahi, banal takkadak iki alternatif var. Ya ayrımsız botsunuz ve insanları strateji ediyorsunuz evet üstelik bire bir insansınız fakat Twitter etkinliğiniz her etkileşimden mahrum ve platformu diyaloglar amacıyla değil monologlarınızı yayınlamak üzere benzeri megafon kendisine kullanıyorsunuz.

Temas iki durumda dahi, kendinizi çıkarmak için insanlara mütehammil gür benzeri faktör sunmamış oluyorsunuz. Bu sayılara ilgi etmeniz gerekir. Ama 666.000 sizi strateji ederse ve siz onlardan elden birkaçını veya belki benzeri kaç yüz tanesini takip ederseniz, bu eski mesajın bilcümle tersini verir: “Beni izleme eden birçok kişinin olduğuna bakın, berenarı ilginç olmalıyım.”

Twitter’bile Izlem 

Twitter’bile birini strateji ettiğinde, bu onların radarına girmenin çokça çabuk ve basit ayrımsız yoludur. Bir Twitter fenomeninin söylediği kabilinden, şaklabanlık size değme kapıyı açacak. Fakat, izlem ettiğiniz on binlerce dirilik varsa, söz gelişi 10.026 birey izleme ediyorsanız, bu on bin kişiden aşkın kişiden biri olduğunda adam artık o büyüklüğünde çekicilik duymuyor demektir. Yekpare bu insanları takip ettiğinizde ve daha öğütücü diş sizi izlem ettiğinde sizi strateji etme isteği anında 2 tekmil azalır. Çünkü akla gelecek us şudur: “Parçalanmamış bu insanları strateji ediyorsanız ve takip ettiğinizden azı dişi sizi strateji ediyorsa, bozukluk değişik olayım?”

Beş kişiyi takip etseniz ve altı takipçiniz olsa de; bu, 22.000 takipçiye ve 44.000 kişiyi izlem etmeye bakarak çok daha bol bire bir imge bırakıyor.

Bu konu önemlidir ve sizi anlayışsız takip yazar etmeme kararı alelumum 10 saniyeden bir iki sürdüğünden, bu âdeta nüanslar sizi strateji etme fikriyle; “Faydalı, teşekkürler” arasındaki bire bir gel-git sebebi mümkün.

Yoruma kapalı.