Genel Blog

Twitter’da Takip, Favori, Dm Engelinden Kurtulma

0 192

Twitter algoritmaları son dönemde mümkün olduğunca kısıtlayıcı altyapı ile düzenleniyor. Hesapları minimum kapasitede kullanma hakkımız var. Sabahları 10:30-10:35 arasında gelen ”Robot musunuz?” uyarıları ve devamındaki geçici kilitlenme ile aktif hesapları, bot hesaplardan ayırmayı hedeflemişlerdi. Giden çok fazla şikayet nedeniyle farklı bir prensibe geçti. Aktif kişilerin hesapları spam grubuna takılıp durduk yere askılara alınır oldu. Son dönemde günlük kilitlenme olmuyor. Aylar önce gelen limit düşürülmesi zaten sistemlerle kullanmayı epey zorlaştırdı.  Programlarla binlerce kişiyi takip etme ihtimalimiz yok sistemsel olarak. 1 dk da 30 kişiden fazla takip edemiyoruz. Günlük totalde de 400 limitimiz var. Önceden 1000 limitimiz vardı, çok daha kullanışlıydı. Takibe takip kasmak şuan için biraz daha geri planda kalsa da halihazırda iş görüyor. 🙂 Gelelim 400’e düşen limitimizi nasıl arttıracağımıza. Veya 1000 DM limitini Sohbet Gruplarında bitirdiğimizde ne yapabileceğimize.

İhtiyacımız olan tek şey VPN uygulaması.

Not: Twitter’a erişim yasağı geldiğinde de VPN ile erişim sağlayabiliyorduk. Aynı mantıkla kullanacağız.

Bir günde hakkımızı kullanıp 24 saat engeli yediğimizde VPN ile bağlanarak ülke değişimiyle saat değiştirmiş oluyoruz ve sınır kalkıyor.

Bu işlem ile yıllardır bir günde 1k takip limitinde kullanıp günde toplam 2k takip yapıyorduk. Ve tabi geri takipler geldikçe limit esniyordu. Biliyorsunuz 5k takip edilene gelince takipçi sayınızın da artması içi bir sınırlandırma oluyordu. Takipçiniz arttıkça o limit de esniyordu. Aynı mantıkta.. Limit gt geldikçe esneyip 3k-4k yapabildiğimiz zamanlar olmuştu. Şimdi o süreç geride kaldı. 400+400e çıkabiliyoruz ama artık algoritma çok sıkı tutuyor ve hesabınız manipülasyon ve hesap şişirme yapmaktan direkt askıya alınabiliyor. Bu işlemi sadece DM limiti yediyseniz ve takip limitine takılıp önemli bir geri takibi yapamadıysanız, aciliyetten kullanmak için göstereceğim. Uyarılarımı gözardı edip sonuna kadar kullanmayınız. Hesabınızı güçlendireyim derken tamamen askıya düşürmeyin.

Mobilde de VPN uygulamaları mevcut, ben pcde göstereceğim. Zaman zaman bazıları aktif oluyor, bazıları pasif; duruma göre deneyebilirsiniz. Aynı işlemleri uygulayacağız.

Browsec Buraya tıklayıp Chrome tarayıcınıza kurunuz. Alternatif olarak Zenmate en stabillerindendir.

Dm engelinizi, takip limitinizi bu sayede kontrol altında tutabilirsiniz. Twitter hesap kasmak eskiden çok daha kolaydı. Yıllardır bu yöntemleri kullanıyoruz ama maalesef gün geçtikçe zorlaşıyor. Zorlukları aşmak için elimizden geldiğince sizlerle olmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.