Genel Blog

Twitter’ın Facebook’taki Gibi ‘Emojili Beğeni Butonları’ Üzerinde Çalıştığı Ortaya Çıktı

150

Twitter'ın Facebook'taki Gibi 'Emojili Beğeni Butonları' Üzerinde Çalıştığı Ortaya Çıktı

Facebook kullananların bileceği üzere platformda son birkaç yıldır ‘beğen ’ butonu dıştan bambaşka anlamlarda çoğu buton kullanılıyor. Emojilerden kaynak alınarak oluşturulan, hiddet ve üzgünlük gibi çoğu duyguyu ifade eden tepki butonları; güya bir sosyal medya platformuna daha geliyor. 

Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong ’a göre Twitter, Facebook ’un 2016 yılında kullanıma açtığı emojili tepki butonlarını platforma getirmeye hazırlanıyor. Wong ’un elde ettiği akıntı bakış, beğenme dışında 4 yeni tepkinin yapım aşamasında olduğunu gösteriyor.

Twitter ’a 4 yeni gönderi tepkisi geliyor

twitter emoji

Daha önce Twitter ’ın bahşiş, doğrulama ve ‘Birdwatch ’ özellikleri hakkında yaptığı tahminler doğru meydana çıkan Jane Manchun Wong, bu sefer de platformda kullanılan beğeni sistemine yapılacak bir eklentiye dair bilgiler sızdırdı. Wong ’un paylaşımına göre Twitter, gönderilere tepki devretmek isteyen kullanıcılara ‘beğenme ’ seçeneğinden fazlasını sunacak. 

Wong ’un paylaşımında açıkça görüldüğü üzere gönderilerin aşağı ‘beğen ’ haricen 4 yeni seçenek bulunacak: coşku, ‘hmm ’, ağlamaklı ve ‘haha ’. Bunlardan ikisinin emojileri gönderide gözükmekte ama görünüşe bakılırsa coşku ve dertli emojileri üzerinde hâlâ çalışılıyor. 

Son zamanlarda premium abonelik, bahşiş, ‘Spaces ’ ve ‘Birdwatch gibi çoğu özelliği kullanıma açan Twitter, bir zaman bu gelişmelerle meşgul olacak gibi gözüküyor. Daha önce yeni emojiler konusunda anket yaparak kullanıcıların fikrini bölge platformun bu özelliği de yakın zamanda kullanıma açması bekleniyor.

Yoruma kapalı.