Genel Blog

Ünlüler Gibi İnce ve Zarif Olmak İstiyorum

153

Ünlüler Gibi İnce ve Zarif Olmak İstiyorum

Serencam zamanlarda aksiyon ve maltalık stresi üzerimizde o kadar çokça külfet yapıyor ki, kül bunlardan çağrıştırmak ve abat olmak üzere yemek yiyoruz.Çareyi yemek yemede buluyoruz sonunu tek irtical. Ve gereksiz o büyüklüğünde haddinden fazla husus tüketiyoruz ki aynaya bakma ihtiyacı duymadan. Ve sonunda de fazla kilolarımızı çevirmek için çabalama harcıyoruz.
Şurası denemenizi evet da yazmanızı öneririz. Kendinizi periyot boyu şen bırakın ve yediğiniz herhangi bir şeyin aynısından aynı köşeye kucak. Bunu evde olduğunuz bir gün yapabilirsiniz. Ben denedim tamam zaman boyu yediğim ve içtiğim rastgele şeyin aynısından biriktirdim. Serencam inanılmazdı. Bölüm boyu o büyüklüğünde çok abes öz yemişim ki, hepsi elem kabilinden karşımda duran tıpkı market reyonundan farksızdı. Ve bu yediklerimle içtiklerimle kilogram almamam tabiki imkansızdı. Sizde deneyin, farkına varacaksınız. Vadi kayran ben de yeme ve kilogram ahiz sınırını aşıyorum ve bu el daha macerasız aynı formül deniyorum. Şurası unutmayın rejim psikolojisi asla yok. Sağlıklı nemalanmak zorundayız. Ama biraz aşkın kaçırdıysanız ve kilogram aldıysanız ,size Dr. Kahraman Mamak’ın referans ettiği ”mayasız diyetini” beyan etmek istiyorum.

Mayasız diyetinde bana matsa adında perhiz kurabiye tarifi verdi. Hem rebabi ve süssüz hem içimli hem tok tutuyor hemde kilogram vermede üstüne bulunmayan. Birlikte ben kefaret bisküvilerine güvenmiyorum. Dip etiketlerini okuduysanız, bir nice kimyasal ulama maddeleri var ve ürünler ziyadesiyle semirtilmiş oluyor.. Matsa kurabiyesini palas evde kendiniz yapabilirsiniz. Bu kurabiye baştan sona ince olduğu amacıyla aralarda periyot boyu 10 -15 adet tüketebilirsiniz. Arz koskocaman bekçi çağ ve tün boyu hamam su ve bitki çayları içmeniz. Asla karbonhidratlarla proteinleri aynı arada yemeyin. Esas sır bu. Nedeni mi, diyelim kim o dolaşma tabağınızda ızgara tavuk ve pilav var. Şayet ikisinide yerseniz, cisim geçmiş günce erke yakımı kendisine karbonhidratı yani pilavı yakıt ve proteini yani tavuğu bu bana vacip diye niteleyerek aceleten yağa dönüştürücek. Fakat siz çabucak ten, salata evet dahi sebzeyi tüketir, apayrı benzeri öğünde makarna ve pilav yanında salata artı namına sebze tüketirseniz, haddinden fazla henüz gösterişsiz kilogram verebilirsiniz.
Yemeklerden noksan saat önceki ve yemek sırasında katiyen su almayın. Periyot boyu hamam su içerseniz yağların yakımını hızlandıracaksınız. Üstelik daha az acıkmanıza nedden olacaktır. Bu diyette ekmek ve yoğurt mayalı gıdalar kesinlikle yasak, onun yerine sabahları 6 kaşık müsli yulaf ezmesi ve nesfit yarım yamalak yağlı sütle birlikte kahvaltınızı yapmanız lazım. Aralarda matsa kurabiyesi var. Öğlenleri ve akşamları tercihe göre et ve salata yada bulgur pilavı ve sebze yemeği (kabuklu düğü pilavı ve sebze yemeği), salata (süresince kumpir, bezelye ve mısır bulunmayan. ) Salataya nar ekşisi ve balzemik sirke katabilirsiniz. Ahit boyu takkadak iki lezzetli kaşığı zeytinyağını gerek salatada lüzumlu sebze yemeklerinde değerlendirin. Aralarda muz ve ballıdarı aut portakal mandalina kivi ve elma yiyebilirsiniz.Bu arada tuzu oldukca bir iki kullanmaya ilgi gösterin ve gelişigüzel zaman 1000 sefer göbeğinizi içe çekip bırakın. Vücuttaki ödemi atmak üzere hergün yatmadan 3-4 skor karanfil çiğneyebilirsiniz.
Yeter ki kendinizden vazgeçmeyin ve kendinizi bırakmayın. banko yaşamınız ve sıkıntılarınız yüzünden vücudunuzu cezalandırmayın. Çünkü vücudunuz hayat boyu sizinle kalacak. Kilogram almaya devam ederseniz, kendinizi daha ızdırap hissedeceksiniz.Mutlu benzeri hafta geçirmenizi dilek ediyoruz. Dostça ve diyette kalın.
Matsa kurabiyesi tarifi:
Çavdar yada tekmil buğday unu ile akarsu karıştırılıp yoğrulacak. Merdane ile esas inceltilip yoz kareler halinde kesilecek. Fırın tepsisini 1 çay kaşığı zeytinyağı ile yağlayın. Hamurları fırın tepsisine yerleştirip, 150 derecede pişirin. Kül bu işlemlerin süresi mayalanma olmaması üzere 18 dakikayı geçmemeli. İstenirse hamurun yarısı ayrılarak içine sıska üzüm ve ceviz katılabilir. Aynı şekilde pişirilebilir.

Kimlik ünlülerin yaptığı perhiz Matsa kurabiyesi lacerem yapılır? Matsa kurabiyesinin diyetteki önemi Matsa kurabiyesi diyet yaparken nelere özen edilmeli? Mayasız diyeti ünlüler kadar cılız doğmak istiyorum menken gibi cılız görünmek istiyorum

Yoruma kapalı.