Genel Blog

Uranium Backup

37

Uranium Backup

Uranium Backup programı, Windows bilgisayarlarınızda bulunan verileri yedeklemek istediğinizde kullanabileceğiniz bedava araçlar aralarında yer alıyor. Ayrıca kolay kullanımı keza de hızlı ve bol sayıdaki işlevi sayesinde kullanımınız sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmanızın da o kadar olası olacağını sanmıyorum. Dolayısıyla dosya yedekleme işlemleri için kullanabileceğiniz Uranium Backup’a göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

Program keza elinizde yer alan harici ve dahili diskler üzerinde yedekleme işlemi yapabiliyor, ayrıca de dağıtılmış bulut depolama sistemlerini desteklemesi sayesinde oldukça geniş olanaklara sahip olmanıza muavin oluyor. Sunulan yedekleme konumları aralarında en uyarı çekenleri aranje etmek icabında;

CD-DVD-Blu-Ray’lere yedekleme FTP desteği Bulut depolama desteği Dahili ve harici disklere yedekleme Zip sıkıştırmasıyla yedekleme

Programın gerçekleştirdiği yedekleme işlemleri, şifreleme olanakları baştan sona epeyce tehlikesiz ülkü gelebiliyorlar ve 256 bit şifrelemeye dek sunulan bu desteğin kırılmasının neredeyse imkansız olduğunu da unutmamak gerekiyor. bununla beraber e-posta bildirimleri, zamanlayıcı, otomatizasyon gibi konularda da destek sunan kullanım, elinizdeki SQL sunucularının yedeklenmesi için de zorunlu araçlara sahip.

Ivedi durumlarda kullanabileceğiniz dağıtılmış ivedi koşul yedekleme opsiyonlarını da kullanıcılara sunan program, sistem kaynaklarını verimli bir şekilde kullanması bir uçtan bir uca yavaşlık ve sorunların ortaya çıkmasına engel oluyor.
Eğer bilgisayarınızı, sunucularınızı, disklerinizi ve veritabanlarınızı yedeklemek istiyor ama yerinde bir çözüm bulamıyorsanız elbette bir deneyin.

İndir

Bir önceki yazımız olan Sync Breeze başlıklı makalemizde enterprise file synchronization, file sync ve file sync server hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.