Genel Blog

Uyanış Büyük Selçuklu 22. bölüm full izle! Uyanış Büyük Selçuklu 23. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

37

Uyanış Büyük Selçuklu 22. bölüm full izle! Uyanış Büyük Selçuklu 23. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Uyanış Büyük Selçuklu’nun 22. bölümünde Tekiş ve Melikşah arasındaki intikam mücadelesi izleyici heyecanlandırdı. Birçok izleyici Uyanış Büyük Selçuklu’nun 22. bölümünün nasıl izlendiğini araştırıyor. Uyanış Büyük Selçuklu’nun 22. bölümünde Tekiş’in saraya gelmesiyle başlayan sıcacık veliaht meselesi; sarayda en çok yıllardır gönlü asıl hasretiyle yanan Tapar’ın ilgisini çekmişti. Tapar bunun üstüne Başulu’nun mezarını başlamak için bir askerini görevlendirmişti. Tapar’ın askeri Başulu’nun mezarını açamadan engellenmişti. Bu hadise Nizamülmülk göre Melikşah’a söylenmiş, Melikşah ile Tapar bu konu üzerinden tartışmışlar ve Melikşah, Tapar’a tokat atarak ordu pazarı imalathanesinden ayrılmıştı. 

Uyanış Büyük Selçuklu 22. birim izle

Tüm bunlar yaşanırken Tapar’ın Başulu’nun mezarını açtırmaya kalkması ve bu yüzden Melikşah ile tartışmasını haber alacak olan Terken; baba ile oğulun arasını açmaya bile muktedir olan bu tehlikeli sırrı öğrenmek için harekete geçecek midir?

Melikşah’ın ordu pazarından ayrıldığı haberini alan Markus oraya bir dominant düzenlemişti. Markus’un baskını neticesinde ağır yaralanan Tapar ölecek midir? Oğluyla son konuşması çok sert geçen ve ona tokat atan Melikşah’ın içi vicdan azabıyla dolacaktır. Kalbini intikam ateşi bürüyen Melikşah, Markus’tan intikamını alabilecek midir?

Uyanış Büyük Selçuklu 22. birim videoları YouTube’ta

öte taraftan sarayda saçtığı fitne tohumları neticesinde çoğu elim hadisenin olmasına sebep olan Tekiş, Melikşah kadar saraydan kovulacaktır. Otağını Isfahan yakınlarına kuran Tekiş’in amacı Melikşah’ı tahttan indirmektir. Bu nihai hedefine ulaşmak için hangi kirli yolları deneyecektir? Melikşah ile Tekiş’i birbirine düşürüp Selçuklu’yı zayıflatmak isteyen İzakyos, bu emeline ulaşabilecek midir?

Bütün bunların yanı sıra Faysal, Şelemzar’da İlteber’den alacaklı olan tüccarları galeyana getirmeyi başarmış ve yüreğinde taze bir baba acısıyla kavrulan Turna’yı köşeye sıkıştırmaya çabalamış lakin başarısız olmuştu. Vazgeçmeyen Faysal, Sencer’in Şelemzar’daki ağırlığını göstererek Erbatur’u ayaklanma etmesi için kışkırtmıştı. Sencer, Erbatur’u cezalandırıp Şelemzar’da asayişi sağlamıştı. Faysal ile Sabbah’ın yeni planı ne olacaktır?

Uyanış Büyük Selçuklu 23. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

TRT’nin sevilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu’nun 23. bölüm fragmanı henüz yayınlanmadı. 

Bir önceki yazımız olan Uyanış Büyük Selçuklu Gevher Hatun kimdir, nasıl öldü? Leyla Feray kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde büyük selçuklu devleti, cemal toktaş ve osman sonant hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.