Genel Blog

Uyanış: Büyük Selçuklu 22. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 21. bölüm fragman izle! Canlı izle!

35

Uyanış: Büyük Selçuklu 22. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 21. bölüm fragman izle! Canlı izle!

Buğra Gülsoy ve Ekin Koç’un başrollerini paylaştığı Uyanış: Büyük Selçuklu 22. birim fragmanı çıktı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 21. bölümü izle! Uyanış: Büyük Selçuklu gelecek hafta neler olacak? Uyanış: Büyük Selçuklu son bölümde neler oldu?

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 22. BIRIM FRAGMANI YAYINLANDI MI?

Uyanış: Büyük Selçuklu 22. bölüm fragmanı henüz yayınlanmadı. Bugün yayınlanan 20. bölümün sonunda 22. bölüm fragmanı yayınlanması bekleniyor.

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 21. BIRIM FRAGMANI İZLE…

Uyanış: Büyük Selçuklu 22. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 21. bölüm fragman izle! Canlı izle!

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Tacülmülk, Hasan Sabbah‘ın bir tertibiyle edindiği yanlış istihbarat neticesinde Sencer’in Kara Tepe’ye pusulandırdığı askerlerin büyük bir kısmını buradan çekmişti. Bu suretle pusulanan az sayıda Selçuklu askerinin öldürülmesine ve Hasan Sabbah’ın devletin önemli bilgilerini taşıyan evrakları ele geçirmesine sebep olmuştu. Giriştiği bu eylemle Melikşah‘ın gözünden düşecek olan Tacülmülk’ün cezası ne olacaktır?

öte taraftan Sencer, Sabbah’ın Selçuklu’nun rahat evraklarını haçlı kontlarına teslim edeceğini öğrenmişti. Bu teslimatın gerçekleşeceği yeri de öğrenen Sencer, Nizamülmülk ve yiğitleriyle beraber teslimat yerine bir baskın yapmıştı. Sencerler, Sabbah, Markus ve haçlı kontlarından Selçuklu’nun çoğu sırrını taşıyan evrakları almayı başarabilecekler midir? Sencer, Markus’u ve Sabbah’ı yakalayıp intikamını alabilecek midir?

Tüm bunların yanı sıra Zübeyde’nin emrini dinlemeyip Kınık Obasına, Melikşah’ın yanında gelen Terken, Melikşah’ın otağında Başulu ile karşılaşmıştı. Kendisine sırtı dönük olan Başulu’nun yüzünü görecek midir?

öte yandan ölümün pençesinden kurtulup sıhhatine kavuşacak olan Melikşah, hemen Kuvel Kalesi fethi için yeni silahlarla ordusunu teçhizatlandırmak isteyecektir. Bu yönde başlatılan hazırlıklara batıni ve haçlı ittifakı sekte vurmak için nasıl bir harekete girişecektir? Melikşah’ın Kuvel’e fetih için geleceğini haberdar olan İzakyos, bölgede kuvvetlenmek için ne yapacaktır?

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU YENİ BÖLÜM CANLI İZLE…

Uyanış: Büyük Selçuklu 22. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 21. bölüm fragman izle! Canlı izle!

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Melikşah’ın kardeşi Melik Tekiş, taht şehri olan Isfahan’a gelmişti. Melikşah’ın huzuruna çıkmış ve Melikşah’a herkesten sakladığı rahat oğlunun kim olduğunu sormuştu. Sarayda yeni bir fitne ateşinin yanmasına sebep olacak olan Tekiş’in yeni hamlesi ne olacaktır? Melik Tekiş’in ortaya attığı bu güvenli olmayan bahis neticesinde Tapar’ın aklına tereddüd tohumları atılmıştı. Asıl hasreti tekrar alevlenen Tapar ne yapacaktır?

Melikşah, Kuvel Kalesi’nin fethi için ordusunu güçlendirmek adına harekete geçmiş, Zübeyde’nin önerisiyle Berkyaruk’tan çelik kervanı getirtilmesini kararlaştırmıştı. Ne var ama; Zübeyde’nin getirttiği çelik kervanı, Terken’in emriyle Tacülmülk’ün Sabbah’la birlik olup oynadığı güvenli olmayan bir oyunla basılmış; Selçuklu için son derece mühim olan çelikler ve yapımı uzun vakit alan mancınık yayları da Batıni ve Haçlı ittifakının eline geçmişti. Selçuklu’yu zor duruma düşürdüğünü anlayan Terken, Tacülmülk’e mancınık yaylarını geri getirmesi için dikte verecektir. Bu koşul Tacülmülk ile Sabbah’ın tehlikeli ortaklığını hangi yönde etkileyecektir? Tacülmülk mancınık yaylarını geri getirmeyi başarabilecek midir?

Getirttiği çelik kervanının saldırıya uğramasında Tacülmülk’ten şüphelenecek olan Zübeyde ne yapacaktır?

Bâtıni casusu olan Efruz’un zehirlemesiyle İlteber, Turna’nın isteneceği gün ölmüştü. İlteber’in ölümü ne gibi gelişmeleri beraberinde getirecektir? Şelemzar’daki dengeler daha aşağı üstteki olacak mıdır? Turna, İlteber’in ölümünü fırsat bilip başına üşüşecek olan alacaklılardan nasıl kurtulacaktır? Faysal, Turna’yı zora sokup gözden devirmek için ne gibi faaliyetlere girişecektir? Sencer, İlteber’in ölümünden sonra karışıklığa sürüklenecek olan Şelemzar’ın asayişini sağlamayı başarabilecek midir?

Kendisini öldürmeye tevessül eden Haçlıların elinden kurtaran Melikşah’tan etkilenen Kont Albert, Hıristiyan dünyasının kendisine sırt çevirdiğinin farkına varacaktır. Büyük bir düş kırıklığına uğrayacak olan Kont Albert, Melikşah’a destek edecek midir?

Konstantinopolis göre binlerce karakter orduyla desteklenen İzakyos, Selçuklu topraklarında ne gibi yok edici faaliyetlere girişecektir? Selçuklu’yu karıştırmak için İzakyos’tan asker desteği alacak olan Markus’un bugüne kadarki en cüretkâr hamlesi ne olacaktır?

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 20. BIRIM İZLE…

Uyanış: Büyük Selçuklu 22. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 21. bölüm fragman izle! Canlı izle!

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU NEDİR?

Aşkla, sırla ve uğraş ile yoğrulmuş destansı bir yolculuk…

Melikşah, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün arkasında tahta geçer. Benzer gün fazla sevdiği Kıpçak hatunu Başulu’yu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı sebebiyle yeni doğan bebek, devletin devamlılığı için risk talep ediyordur. Melikşah için bu şart fazla baskı olsa da onu bir daha görmemek ve sormamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder.

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Selçuklu Devleti’nin gücünü doruklara çıkarır. Lakin Selçuklu büyüdükçe düşmanları da keza devletin içinde keza de dışarıda çoğalmaktadır.

Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene kadar da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, yıllarca aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar. Nizamülmülk’ün en güvendiği adamlarından olan Sencer, devleti için tüm engebeli görevleri üstlenmeye hazırdır.

Melikşah ve Sencer türlü tehlikeler ile uğraş ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi kişiler olacaktır. Diğer tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil asilzade Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiğii güçle devlete hâkim almak istiyordur. Lakin onun bu ihtiraslarının aleyhinde devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır.

Selçukluyu yıkmaya yeminli Hasan Sabbah, devlete hâkim almak isteyen Terken’in kurduğu güvenli olmayan entrikalar ve hepsinin ortasında amansız bir mücadeleye giren Sencer’in Turna ile yaşayacağı fırtınalı aşk…

Bir önceki yazımız olan Uyanış: Büyük Selçuklu canlı izle! TRT 1 Uyanış: Büyük Selçuklu 21. yeni bölüm canlı izle! Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölümde neler olacak? başlıklı makalemizde gündem, hasan sabbah ve melikşah hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.