Genel Blog

Uyanış: Büyük Selçuklu 23. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 22. bölüm fragman izle! Canlı izle!

12

Uyanış: Büyük Selçuklu 23. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 22. bölüm fragman izle! Canlı izle!

Buğra Gülsoy ve Ekin Koç’un başrollerini paylaştığı Uyanış: Büyük Selçuklu 23. birim fragmanı çıktı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 22. bölümü izle! Uyanış: Büyük Selçuklu gelecek hafta neler olacak? Uyanış: Büyük Selçuklu son bölümde neler oldu?

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 23. BIRIM FRAGMANI YAYINLANDI MI?

Uyanış: Büyük Selçuklu 23. birim fragmanı hemen şimdi yayınlanmadı. Bugün yayınlanan 22. bölümün sonunda 23. birim fragmanı yayınlanması bekleniyor.

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 22. BÖLÜM FRAGMANI İZLE…

Uyanış: Büyük Selçuklu 23. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 22. bölüm fragman izle! Canlı izle!

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Melikşah’ın kardeşi Melik Tekiş, taht şehri olan Isfahan’a gelmişti. Melikşah’ın huzuruna çıkmış ve Melikşah’a herkesten sakladığı kuytu oğlunun kim olduğunu sormuştu. Sarayda yeni bir fitne ateşinin yanmasına sebep olacak olan Tekiş’in yeni hamlesi ne olacaktır? Melik Tekiş’in ortaya attığı bu tehlikeli bahis neticesinde Tapar’ın aklına değişkenlik tohumları atılmıştı. Ana hasreti her tarafta alevlenen Tapar ne yapacaktır?

Melikşah, Kuvel Kalesi’nin fethi için ordusunu kuvvetlendirmek adına harekete geçmiş, Zübeyde’nin önerisiyle Berkyaruk’tan çelik kervanı getirtilmesini kararlaştırmıştı. Ne var ki; Zübeyde’nin getirttiği çelik kervanı, Terken’in emriyle Tacülmülk’ün Sabbah’la birlik olup oynadığı güvenli olmayan bir oyunla basılmış; Selçuklu için son derece mühim olan çelikler ve yapımı uzun vakit bölge mancınık yayları da Batıni ve Haçlı ittifakının eline geçmişti. Selçuklu’yu güç duruma düşürdüğünü anlayan Terken, Tacülmülk’e mancınık yaylarını geri getirmesi için emir verecektir. Bu şart Tacülmülk ile Sabbah’ın tehlikeli ortaklığını hangi yönde etkileyecektir? Tacülmülk mancınık yaylarını geri getirmeyi başarabilecek midir?

Getirttiği çelik kervanının saldırıya uğramasında Tacülmülk’ten şüphelenecek olan Zübeyde ne yapacaktır?

Bâtıni casusu olan Efruz’un zehirlemesiyle İlteber, Turna’nın isteneceği gün ölmüştü. İlteber’in ölümü ne gibi gelişmeleri beraberinde getirecektir? Şelemzar’daki dengeler alt üst olacak mıdır? Turna, İlteber’in ölümünü fırsat bilip başına üşüşecek olan alacaklılardan nasıl kurtulacaktır? Faysal, Turna’yı zora sokup gözden devirmek için ne gibi faaliyetlere girişecektir? Sencer, İlteber’in ölümünden daha sonra karışıklığa sürüklenecek olan Şelemzar’ın asayişini sağlamayı başarabilecek midir?

Kendisini öldürmeye tevessül eden Haçlıların elinden kurtaran Melikşah’tan etkilenen Kont Albert, Hıristiyan dünyasının kendisine sırt çevirdiğinin farkına varacaktır. Büyük bir hayal kırıklığına uğrayacak olan Kont Albert, Melikşah’a destek edecek midir?

Konstantinopolis tarafından binlerce şahsiyet orduyla desteklenen İzakyos, Selçuklu topraklarında ne gibi yıkıcı faaliyetlere girişecektir? Selçuklu’yu karıştırmak için İzakyos’tan asker desteği alacak olan Markus’un bugüne kadarki en cüretkâr hamlesi ne olacaktır?

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU YENİ BIRIM CANLI İZLE…

Uyanış: Büyük Selçuklu 23. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 22. bölüm fragman izle! Canlı izle!

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Tekiş’in saraya gelmesiyle başlayan gizli veliaht meselesi; sarayda en fazla yıllardır gönlü ana hasretiyle yanan Tapar’ın ilgisini çekmişti. Tapar bunun üstüne Başulu’nun mezarını açtırmak için bir askerini görevlendirmişti. Tapar’ın askeri Başulu’nun mezarını açamadan engellenmişti. Bu hadise Nizamülmülk göre Melikşah’a söylenmiş, Melikşah ile Tapar bu konu üzerinden tartışmışlar ve Melikşah, Tapar’a tokat atarak ordu pazarı imalathanesinden ayrılmıştı.

Bütün bunlar yaşanırken Tapar’ın Başulu’nun mezarını açtırmaya kalkması ve bu yüzden Melikşah ile tartışmasını haber alacak olan Terken; baba ile oğulun arasını açmaya bile muktedir olan bu güvenli olmayan sırrı öğrenmek için harekete geçecek midir?

Melikşah’ın ordu pazarından ayrıldığı haberini bölge Markus oraya bir baskın düzenlemişti. Markus’un baskını neticesinde ağır yaralanan Tapar ölecek midir? Oğluyla son konuşması çok sert geçen ve ona tokat atan Melikşah’ın içi vicdan azabıyla dolacaktır. Kalbini intikam ateşi bürüyen Melikşah, Markus’tan intikamını alabilecek midir?

öte yandan sarayda saçtığı fitne tohumları neticesinde birçok elim hadisenin olmasına sebep olan Tekiş, Melikşah kadar saraydan kovulacaktır. Otağını Isfahan yakınlarına kuran Tekiş’in amacı Melikşah’ı tahttan indirmektir. Bu nihai hedefine varmak için hangi lekeli yolları deneyecektir? Melikşah ile Tekiş’i birbirine düşürüp Selçuklu’yı zayıflatmak isteyen İzakyos, bu emeline ulaşabilecek midir?

Tüm bunların yanı sıra Faysal, Şelemzar’da İlteber’den alacaklı olan tüccarları galeyana getirmeyi başarmış ve yüreğinde taze bir baba acısıyla kavrulan Turna’yı köşeye sıkıştırmaya çabalamış fakat başarısız olmuştu. Vazgeçmeyen Faysal, Sencer’in Şelemzar’daki ağırlığını göstererek Erbatur’u isyan etmesi için kışkırtmıştı. Sencer, Erbatur’u cezalandırıp Şelemzar’da asayişi sağlamıştı. Faysal ile Sabbah’ın yeni planı ne olacaktır?

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 21. BIRIM İZLE…

Uyanış: Büyük Selçuklu 23. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Uyanış: Büyük Selçuklu 22. bölüm fragman izle! Canlı izle!

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU NEDİR?

Aşkla, sırla ve çaba ile yoğrulmuş epik bir gezi…

Melikşah, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan’ın ölümünün arkasından tahta geçer. Benzer gün fazla sevdiği Kıpçak hatunu Başulu’yu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu düşmanlığı sebebiyle yeni doğan bebek, devletin devamlılığı için risk talep ediyordur. Melikşah için bu koşul fazla şiddet olsa da onu bir daha görmemek ve sormamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder.

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Selçuklu Devleti’nin gücünü doruklara çıkarır. Ama Selçuklu büyüdükçe düşmanları da hem devletin içinde keza de açık havada çoğalmaktadır.

Doğumundan itibaren kaderinin devletle bir yazıldığı, ölene dek da tek gayesinin devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, yıllarca aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar. Nizamülmülk’ün en güvendiği adamlarından olan Sencer, devleti için bütün engebeli görevleri üstlenmeye hazırdır.

Melikşah ve Sencer türlü tehlikeler ile mücadele ederken en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi liyakatli devlet adamları, Gazalî gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi kişiler olacaktır. Diğer tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil asilzade Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiğii güçle devlete hâkim olmak istiyordur. Ama onun bu ihtiraslarının aleyhinde devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır.

Selçukluyu yıkmaya yeminli Hasan Sabbah, devlete hâkim elde etmek isteyen Terken’in kurduğu güvenli olmayan entrikalar ve hepsinin ortasında amansız bir mücadeleye giren Sencer’in Turna ile yaşayacağı fırtınalı aşk…

Bir önceki yazımız olan Uyanış: Büyük Selçuklu canlı izle! TRT 1 Uyanış: Büyük Selçuklu 22. yeni bölüm canlı izle! Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölümde neler olacak? başlıklı makalemizde uyanış büyük selçuklu 1 bölüm, uyanış büyük selçuklu 4 bölüm izle ve uyanış büyük selçuklu oyuncuları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.