Genel Blog

Uyanış Büyük Selçuklu 28. bölüm full izle tek parça! Uyanış Büyük Selçuklu son bölüm full izle!

44

Uyanış Büyük Selçuklu 28. bölüm full izle tek parça! Uyanış Büyük Selçuklu son bölüm full izle!

TRT’nin sevilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu’nun 28. bölümü izleyiciyle buluştu. Uyanış Büyük Selçuklu son bölümde izleyiciler hem duygulandı ayrıca heyecanlandı. Uyanış Büyük Selçuklu son bölümde; Hasan Sabbah ve Batıniler, Başulu’yu tuzağa düşürüp onu kaçırmışlar, öte yandan büyük bir kumpas kurup Şelemzar’ı ele geçirmeyi başarmışlardı. üstelik Sencer, Başulu’nun kaçırıldığını ve Livya’nın yaralanmasına sebep olan kişinin Efruz olduğunu ve Efruz’un Sabbah’a çalışan kıdemli bir Batıni olduğunu öğrenmişti. Başulu’yu Batınilerin kaçırdığını anlayan Sencer, Efruz’u yetişmek için Şelemzar Darüşşifası’na dürüst yola koyulmuştu. İşte Uyanış Büyük Selçuklu son birim full tek parça izle bilgileri…

Uyanış Büyük Selçuklu 28. bölüm izle

Başulu’nun Sabbah’ın elinde olduğunu öğrendiklerinde Şelemzar’ı alamayacaklarını anlayıp Sabbah’ın Başulu’yu salıvermek için istediği Nizar’ın Hilati’ni getirmeyi kabul etmek zorunda kalmışlar ve Melikşah’ın huzuruna çıkıp bir bahaneyle Nizar’ın Hilati’ni istemişlerdi.
Melikşah, kısa bir süre sonradan Sencerlerin gizli yürüttükleri bu harekâtı öğrenmiş ve Nizar’ın Hilati’ni vererek; Sencerlerden gizli olarak Sabbah’a bir tuzak kurmuş ve sırrın besbelli olma vetiresini bu şekilde başlatmıştı.
Melikşah’ın kurduğu tuzağın neticesinde Sabbah ayrıca hilatten hem de Başulu’dan olmuştu. Çünkü Melikşah, Başulu’yu Şelemzar’dan kaçırtmayı başarmıştı. Sencer, Nizamülmülk, Tapar ve Melikşah saraya dönmüşlerdi.

Başulu, Melikşah’ın karşısına gelmişti. Başulu mecbur kalıp yüzündeki peçeyi indirince uzun yıllar daha sonra ilk kez Başulu ve Melikşah, birbirlerinin yüzünü görmüşler ve sır açılmıştı! Yıllar önce bu sırrı tertipleyen ve Melikşah’ın tahta çıkmasını karşılayan Nizamülmülk, sultana yalan söylediği için nasıl bir hükümle karşılaşacaktır?
Melikşah, yanına değin yükselip yine de kendisinden saklanan Sencer’i ve Melikşah’ın kendisini öldü bilmesine tahammül edip saklanmayı sürdüren Başulu’yu affedecek midir?
öte yandan sırrın açılması fazla süratli bir şekilde tüm Selçuklu hanedanına yayılacaktır. Selçuklu Hanedanı üyeleri Başulu’nun yaşadığı ve Sencer’in dar bir veliaht olarak ortaya çıkmasını nasıl karşılayacaktır?
Sırrı Melikşah’tan daha önce öğrenen ve sırrın açılmaması için Başulu’nun kurtarılmasına mani olmak isteyen ve başarılı olamayan Terken’in Başulu’ya aleyhinde düşmanca tavrı eyleme dönüşecek midir?

Bir önceki yazımız olan Teşkilat 6. bölüm full izle tek parça! Teşkilat son bölüm full izle! başlıklı makalemizde teşkilat 11 nisan 2021, teşkilat 6. bölüm full izle (tek parça - ilk bölüm) ve teşkilat 6. bölüm tek parça hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.